Offcanvas Section

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i katechetów na Diecezjalną Pielgrzymkę Katechetów, Nauczycieli i ich Rodzin do Gruzji wraz z Biskupem Opolskim w terminie: 31 lipca – 7 sierpnia 2020 r. W programie m.in.: Tbilisi / Bodbe / Signagi / Weliscyche / Mtskheta / Kazbegi / Gudauri / Ananuri / Gori / Uplistsikhe / Kutaisi / Gelati / Bagrati / Batumi. Ze względu na konieczność zakupienia biletów lotniczych, zapisy do 31 stycznia 2020 r. Koszt 4500 zł. Szczegółowy program oraz zapisy na stronie Wydziału Katechetycznego.

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza ministrantów (co najmniej VII kl. szkoły podstawowej) do udziału w kursie lektora, który ma pomóc wykształcić i uformować osoby poprawnie i gorliwie czytające słowo Boże w zgromadzeniu liturgicznym.Obejmuje on formacje: ascetyczną, biblijną, liturgiczną i fonetyczną.
Kurs odbywać się będzie w czasie ferii zimowych: 16–22 lutego 2020 r. w Domu Formacyjnym Dobrego Pasterza w Nysie (oo. Werbiści).
Koszt pobytu wynosi: 340 zł.
Ustanowienie lektorów będzie miało miejsce podczas Mszy św. kończącej kurs. Przewodniczyć tej uroczystości będzie ks. bp Rudolf Pierskała.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.lso.opole.pl
Zgłoszenia do 7 lutego 2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel.77 487 91 56) lub poprzez formularz na stronie: www.lso.opole.pl

19 stycznia br. o godz. 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi odbędzie się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu "Cantores Opolienses pro Musica Sacra" pod dyr. ks. Joachima Waloszka, pt. Ewangelia Poczęcia i Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do wzięcia udziały w tym wydarzeniu.

Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski (Instrukcja Komisji z dnia 5 grudnia 1994 r.) fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego oraz pracownicy mediów publicznych, którzy zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgicznych, są zobowiązani do ukończenia specjalnego kursu liturgicznego, organizowanego przez Diecezjalną Komisję Liturgiczną. Po pozytywnym ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają pisemne upoważnienie Kurii Diecezjalnej w Opolu do fotografowania i filmowania podczas liturgii.

Diecezjalna Komisja Liturgiczna organizuje taki kurs w Ośrodku Formacyjnym w Opolu (ul. Kominka 1a) w następujące soboty 2020 r.: 22 i 29 lutego oraz 7 marca; rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.00.

Na pierwszym spotkaniu należy przedłożyć pismo rekomendujące od ks. proboszcza parafii oraz dwie fotografie legitymacyjne.

Zgłoszenia na kurs należy kierować do dn. 10 lutego 2020 na adres Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu, tel. 77 44 32 130 lub pocztą elektroniczną przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie diecezji: www.diecezja.opole.pl

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Opolska z siedzibą przy ul. Książąt Opolskich 19 w Opolu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Czaję;
  2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Opolska oraz Redaktor Strony.
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
    10. Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.