Centrum Służby Życiu i Rodzinie

Renowacja wnętrza katedry

Od jesieni 2017 r. rozpoczęła się renowacja wnętrza katedry opolskiej, która ma potrwać trzy lata. Na czas renowacji katedry Msze św. odprawiane będą w kościele św. Sebastiana od poniedziałku do soboty rano, natomiast w katedrze w sobotnie wieczory i niedziele. Pomimo prowadzonego remontu, sakrament pokuty sprawowany będzie jak do tej pory w kaplicy spowiedzi św. w katedrze.

Całodzienna adoracja w katedrze

Od 28 marca 2014 r. w Katedrze Opolskiej odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Trwa ona W dni powszednie od godz. 8.30 do 18.30. Aby zapewnić w katedrze stałą obecność wiernych adorujących Chrystusa, zapraszamy tych wszystkich, którym sprawa ta jest bliska, aby zadeklarowali się do godzinnej adoracji w wybranym przez siebie czasie w ciągu tygodnia. Deklarację taką można złożyć w kancelarii parafii katedralnej.