Centrum Służby Życiu i Rodzinie

Studium proboszczowskie jest instytucją kościelną, powołaną do życia przez Biskupa Opolskiego i ma na celu formację przyszłych proboszczów. Zajęcia Studium trwają 4 semestry Aktualna edycja Studium 2017-2019 obowiązuje roczniki święceń 2009 i 2010. Zajęcia Studium kończy egzaminem proboszczowski. Warunkiem przystąpienia do końcowego egzaminu jest potwierdzona obecność na zajęciach, pozytywna ocena z wizytacji katechetycznej i liturgiczno-homiletycznej w parafii oraz przedstawienie pisemnego eseju na temat: „Życie i posługa proboszcza”. Opłata za jeden semestr uczestnictwa w Studium wynosi 400 zł. Należy ją uiszczać w kasie kurialnej (lub przelewem z adnotacją: „Studium proboszczowskie”).

Program zajęć kolejnego semestru Studium przedstawia się jak w załączonym dokumencie.

Załączniki:
Pobierz plik (Studium Proboszczowskie 2017-2019_semestr_3 i 4.pdf)Program Studium Proboszczowskiego[ ]150 kB