Centrum Służby Życiu i Rodzinie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na wyjazd rekolekcyjno–wypoczynkowy „Spotkanie w drodze z Biskupem Opolskim” w terminie 5-7 maja 2017, które odbędzie się w Głębinowie (Ośrodek rekolekcyjno-wypoczynkowy „Rybak”). Rozpoczynamy w piątek ok. godz. 17.00, a zakończenie w Niedzielę popołudniu.
Duszpasterstwo nauczycieli i katechetów jest odpowiedzią na potrzeby środowiska nauczycielskiego. Inicjatywa spędzenia wspólnego czasu będzie okazją to formacji jak również spotkania integracyjnego.  Szczegóły na plakacie.

W programie: Eucharystia, wyjście na szlak w góry, konferencja, spotkania integracyjne.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Głubczyckich i Parafia w Braciszowie przy współpracy z parafiami w Gołuszowicach, Równym i Opawicach,  serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w „XII Marszu Pamięci”, który odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku – w 12 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Tegoroczna piesza pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Totus Tuus Maryjo”.
Trasa pielgrzymki rozpoczyna się w Głubczycach i wiedzie przez miejscowości: Gołuszowice, Równe, Dobieszów, Radynia, Mokre-Kolonia, Pietrowice. Zakończenie pielgrzymki nastąpi o godz. 16.00 w kościele w Pietrowicach nabożeństwem z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II. Współorganizatorami „XII Marszu Pamięci” jest Gmina Głubczyce oraz Powiat Głubczycki. Szczegóły na plakacie.

Informujemy księży i katechetów, że od 1 marca 2017 r. w sklepie Wydawnictwa i Drukarni św. Krzyża można nabyć drugą część podręcznika do nauki religii dla kl. VI, pt. „Kościół wspólnotą zbawionych”.

Spotkanie katechetów Dekanatu Zawadzkie z ks. biskupem Pawłem Stobrawą odbędzie się w piątek 10 marca 2017 r. o godz. 17.00 w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Staniszczach Małych (ul. F. Myśliwca 2a).

ks. Jerzy Kostorz
Dyrektor Wydziału Katechetycznego
Kurii Diecezjalnej w Opolu

Przypominamy, że:

• finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK 2017 odbędzie się w poniedziałek, 20 marca 2017 r., na Wydziale Teologicznym UO w Opolu, ul. Drzymały 1a o godz. 11.00.

•  finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – GIMNAZJALISTA 2017 odbędzie się w piątek, 17 marca 2017 r., na Wydziale Teologicznym UO w Opolu, ul. Drzymały 1a o godz. 11.00.

•  finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla Zasadniczych Szkół Zawodowych 2017 odbędzie się w piątek, 24 marca 2017 r., w budynku Kurii Diecezjalnej w Opolu, ul. Książąt Opolskich 19 o godz. 11.00.