Caritas Diecezji Opolskiej przystąpiła do Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej FEAD. Do Świąt Bożego Narodzenia centralny magazyn Caritas Diecezji Opolskiej w Winowie przyjmie ok. 230 ton artykułów spożywczych. Towary do końca stycznia 2015 r. powinny trafić od osób potrzebujących, w}typowanych przez właściwe terytorialnie Ośrodki Pomocy Społecznej (OPS).
Uprzejmie zachęcamy, aby Ksiądz Proboszcz w ramach ogłoszeń parafialnych poinformował wiernych, że ubiegający się o pomoc żywnościową winni zgłosić się osobiście do swoich Ośrodków Pomocy Społecznej w celu uzyskania skierowania do otrzymania takiej pomocy. Tylko osoby ze skierowaniem mogą ubiegać się o żywność w Parafialnym Zespole Caritas. Wolontariusze PZC nie mogą wydawać nikomu żywności bez skierowania z OPS. Takie jest rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
W celu ułatwienia i lepszej organizacji akcji pomocy, przedstawiciel PZC może udać do OPS-u w celu poinformowania urzędników o punktach i terminach wydawania artykułów spożywczych.
Zaleca się wolontariuszom PZC pobieranie z magazynu Caritas w Winowie maksymalnej ilości towarów i przyznawanie 3 paczek około 7 kilogramowych (każda] na jedną osobę. Uprzejmie prosimy wolontariuszy PZC o nadsyłanie uwag dotyczących dystrybucji darów do centrali i biur rejonowych Caritas Diecezji 0polskiej. Doświadczenia z grudniowo-styczniowego Przedprogramu pomogą nam podjąć właściwą decyzję dotyczącą udziału Caritas Diecezji 0polskiej w programie w latach 2015-2020.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.