W związku z niepokojącymi informacjami o napływających wiadomościach pocztowych i mailowych oraz nachalnymi rozmowami telefonicznymi, które dotyczą różnorakich ofert zgłoszenia bądź zarejestrowania stron www. w rejestrach np. typu GIODO prosimy o zachowanie czujności.

Żadne obowiązujące przepisy nie obligują Księży do odpowiadania na takie oferty i zawierania jakichkolwiek umów zarówno w formie pisemnej jak i ustnej. Wobec czego proszę potraktować takie wiadomości jako próbę oszustwa i nie odpowiadać na nie.
Jednocześnie odsyłam do zapoznania się z komunikatem w sprawie takich podmiotów jak: Stowarzyszenie „Bądźmy Legalni” i „Legalni z Prawem” zamieszczonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych na stronie www.giodo.gov.pl
W komunikacie czytamy m.in.:

W związku z masowym rozsyłaniem przez takie podmioty, jak „Bądźmy Legalni”, czy „Legalni z Prawem” maili o grożącej odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) przestrzega, żeby nie odpowiadać na tę korespondencję. Informuje również, że działalność tych podmiotów prowadzona jest bez wiedzy i akceptacji organu ds. ochrony danych osobowych.
Zawarte w niej informacje są bowiem nierzetelne, niezgodne z przepisami prawa, w tym z ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jak też mogą naruszać dobre imię firm, na które Stowarzyszenie powołuje się w wysyłanej korespondencji.

Mając na uwadze powyższe bardzo proszę nie zawierać żadnych umów w formie ustnej czy pisemnej. Absolutnie proszę nie potwierdzać zawarcia jakiejkolwiek umowy czy też odebrania poczty: mailowej czy za pośrednictwem kuriera. Proszę nie płacić żadnych faktur czy rachunków.

W razie wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt z Wydziałem Gospodarczo – Finansowym tel. 77 44 32 147
 Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.