Za rok będziemy obchodzić srebrny jubileusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Obecnie rozpoczynamy przygotowania do jego 24 edycji.

Od 13 listopada 2017 r. świece wigilijne można odbierać z biur rejonowych i centrali Caritas Diecezji Opolskiej. Wzorem ostatnich trzech lat dochód ze sprzedaży świec przeznaczony zostanie na dofinansowanie projektów pomocy dla dzieci w ramach konkursu na wyobraźnię miłosierdzia. Projekty mogą zgłaszać wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas Diecezji Opolskiej.
W ubiegłym roku dofinansowanie otrzymało 37 projektów, w których udział wzięło 1691 dzieci.

Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wierni składają ofiary w wysokości 12 złotych za dużą i 5 złotych za małą świecę. Kwotę 50 groszy z każdej świecy, wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas mogą zatrzymać na projekty pomocowe dla dzieci w swoich parafiach. Sposób podziału zebranych pieniędzy pokazuje, że zasięg udzielanej pomocy zależy od ilości rozprowadzanych świec.

Z wdzięcznością za współpracę i uszanowaniem

ks. dr Arnold Drechsler
Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej