Opolski Urząd Wojewódzki zwraca się z prośbą do parafii posiadających wolne pomieszczenia w budynkach parafialnych o wynajęcie samorządom lub organizacjom pozarządowym takich pomieszczeń.

Samorząd może także zlecić Parafii urządzenie i prowadzenie Dziennego Domu Pobytu Senior+ lub Klubu Senior+.
Uprawnione podmioty w ramach programu Senior + mogą otrzymać dofinansowanie na:
- utworzenie lub wyposażenie placówki w wysokości 300 000 zł w przypadku Dziennego Domu oraz 150 000 zł. w przypadku Klubu Seniora.
- zapewnienie funkcjonowania działających placówek w wysokości do 300 zł miesięcznie na jednego seniora w Dziennym Domu oraz 200 zł. dla członka Klubu Seniora.
W przypadku zainteresowania odpłatnym wynajęciem pomieszczeń dla w/w celów można zwrócić się o dodatkowe informacje do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim tel. 77 45 24 329 lub do Wydziału Finansowo Gospodarczego w kurii diecezjalnej.