Zapraszam serdecznie Księży Proboszczów zainteresowanych tematem osuszania obiektów sakralnych i kościelnych na prezentację urządzeń PRO - system, zastosowanych w celu pozbycia się wilgoci w kościele w Niwnicy k. Nysy.
10 grudnia (poniedziałek) o godz. 14.30 będzie możliwość spotkania się z rzedstawicielami firmy z Chorwacji, która zainstalowała w kościele w Niwnicy testowe urządzenia PRO - system, które powodują, że wilgoć kapilarna wraca do ziemi, zabierając ze sobą sól i azotany. W ten sposób ściany stają się mniej podatne na wilgoć i zasolenia. Według zapewnień firmy, dzięki zastosowaniu systemu mury zyskują trwałą suchość.