W całej Polsce 17 lutego 2017 r. wchodzi do kin film o błogosławionej  Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany Kłos”, który w diecezji opolskiej będzie grany w kinie  Cinema 3DN w Nysie, Domu Kultury w Górze, kinie Chemik w Kędzierzynie-Koźle oraz w kinach Cinema City (być może wkrótce zgłoszą się też inne kina z diecezji).

„Zerwany Kłos”  to film o błogosławionej Karolinie Kózkównie, który niesie przesłanie o sensie cierpienia i zwycięstwie miłości nad nienawiścią. W obliczu prześladowania katolików w całym świecie, bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla ludzi młodych. Ta prosta, wiejska dziewczyna w heroiczny sposób ustrzegła swej dziewczęcej godności, a także dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.
Więcej informacji o filmie:
http://www.zerwanyklos.pl/#Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.