Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach zaprasza w niedzielę 28 maja, godz. 16.00 na pokaz filmu dokumentalnego pt. „Prawda ponad wszystko. Opowieść o ks. Dzierżonie" w reżyserii Teresy Kudyby.

Film otrzymał Grand Prix na Festiwalu Filmowym Mediatravel oraz nominację do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.

Film o największym pszczelarzu świata, ks. Janie Dzierżonie nieprzypadkowo prezentujemy w Kopicach. Bowiem właśnie tutaj zostało założone przez ks. Dzierżona - "Księcia pszczół" i "Kopernika ula" pierwsze na świecie Śląskie Towarzystwo Pszczelne 11 lutego 1847 roku, które zgromadziło ponad 300 uczestników.

Prezentacja filmu "Prawda ponad wszystko" jest okazją do zainicjowania projektu ratowania mauzoleum rodziny von Schaffgotsch.