W niedzielę 16 września 2018 r. w parafii pw. św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach obędzie się uroczystość Dożynek (Żniwniok), będąca podziękowaniem Bogu za żniwa i urodzaje. O godz. 10.00 zapraszamy korowód dożynkowy przy posesji rodziny Kotulla ul. Kwoczka 45b. Około 10.45 korowód dotrze do ronda w Szczepanowicach, 15 minut później zastanie powitany przez Parafian z Osiedli Chmielowicka - Gospodarcza - Tęczowa.

O godz. 11.30 w kościele pw. św. Józefa rozpocznie się uroczysta Suma dożynkowa.

O godz. 13.00 na placu plebanijnym rozpocznie się Wielki Festyn Rodzinny, podczas którego wystąpią m. in.:

A) Na scenie dożynkowej:
- wielokrotnie nagradzana Orkiestra par. Św. Józefa
- piosenkarze ze studia opolskiej piosenki
- Szwarne Dziołchy z piosenkami biesiadnymi
- 2 zespoły muzyczne opolskich lekarzy: „Doctor Bend" i „Musie Bend" (w czasie trwania festynu, lekarze udzielą bezpłatnych porad lekarskich)
- mistrzowskie Mażoretki - pokaz żonglerki
- kabaret „Chrupka SA"

B) Weźmiemy także udział:
- w pokazie gotowania: Restauracja Opolanka
- śląski panczkraut ugotuje Robert Makłowicz
- w konkursach, grach, turniejach rodzinnych
- w wywiadach z gwiazdami, znanymi sportowcami i Miss Dożynek
- zabawie tanecznej DJ ABRAM
- w występach utalentowanych dzieci Szkół Podst. 10 i 28

C) Strefa DZIECI:
- dmuchańce, zjeżdżalnie, ściana wspinaczkowa
- malowanie twarzy, gry i zabawy z nagrodami
- pokazy strażackie i wojskowe; koniki i inne zwierzątka

Podczas FESTYNU odbędzie się WIELKIE CHARYTATYWNE KOŁO FORTUNY (wszyscy wygrywają!)
NAGRODY: 7-dniowy urlop w Rabce dla 4-osobowej Rodziny, wycieczka zagraniczna, rowery, cenne artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny, markowa odzież i... żywy prosiak. Co 30 minut losowanie nagród specjalnych!

Dania obiadowe - grillowe przygotowują wytrawni kucharze OSP Opole -Szczepanowice. Obficie zaopatrzone będą bufety z napojami, lodami, śląskim kołoczem i kawą.

Zaszczytną i honorową rolę Starostów Dożynkowych będą pełnili: Magdalena Piechota i Konrad Kotulla