Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Opolskiej zaprasza dzieci, młodzież, (ministrantów, lektorów, marianki, młodzieżowe ruchy i stowarzyszenia) oraz młode małżeństwa wszystkich parafii diecezji opolskiej do Katedry Opolskiej we wtorek 18.09.2012 r. na godz. 18.30na rozpoczęcie Peregrynacji Relikwii bł. Karoliny. Prosimy, aby wspólnoty parafialne przybyły z pocztami sztandarowymi - zbiórka pocztów sztandarowych na placu przed Katedrą od strony ul. Koraszewskiego o godz. 18.00. Uroczystej Eucharystii, rozpoczynającej Peregrynację przewodniczyć będzie Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja. Bardzo serdecznie zapraszamy księży do koncelebry (przywieźć alby i białe stuły). Po Mszy św. odbędą się w Katedrze spektakl muzyczny o Karolinie, prezentacja i świadectwa członków Ruchu Czystych Serc oraz przekazanie Relikwii do pierwszej parafii (Bierdzany; dek. Zagwiździe). Relikwie będą przekazywane z parafii do parafii według kalendarium podanego na stronach internetowych kurii diecezjalnej (www.diecezja.opole.pl), duszpasterstwa młodzieży (www.mlodziez.opole.pl) i portalu Nasza Wiara (www.nasza-wiara.pl). W czasie przekazania relikwii z parafii do parafii parafia otrzymuje: relikwie bł. Karoliny (wyznaczyć trzy osoby, w tym dwie do świec; w świece parafia zaopatruje się we własnym zakresie); portret bł. Karoliny (o wymiarach wys. 200 cm, szer. 100 cm; wyznaczyć dwie osoby) oraz „Księgę próśb za wstawiennictwem bł. Karoliny” (wyznaczyć jedną osobę). Prosimy ks. proboszczów o przesłanie na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. (do soboty 15.09.2012 r.) informacji o planowanej liczbie osób, które przyjadą na rozpoczęcie Peregrynacji do Katedry – jest zaplanowany posiłek. Całość zakończy się ok. 21.00. Błogosławiona Karolina zaprasza. 
Zachęcamy do przedstawienia w formie kazania, katechezy w parafii lub pogadanki w czasie podróży autokarem do Opola czym jest peregrynacja relikwii i co to są relikwie. Propozycje katechez dostępne są u dekanalnych duszpasterzy młodzieży i w materiałach kurialnych. 
W październiku dobrą okazją do przygotowania się do peregrynacji w dekanacie są rozważania o bł. Karolinie do tajemnic różańca (bł. Karolina z ogromną czcią przeżywała modlitwę różańcową dlatego jest nazwana „Czcicielką Różańca Świętego”). Rozważania dla każdej parafii są do odbioru z materiałami kurialnymi u księży wicedziekanów. 
Polecamy parafiom przyjmującym relikwie płytę CD „Piękny jest Bóg” z zamyśleniami o Bł. Karolinie ks. Zbigniewa Kucharskiego. Cena płyty – 20 zł. Płyta może stać się dobrym materiałem duszpasterskim w przeżywaniu peregrynacji relikwii. Można zamówić też obrazki z wizerunkiem bł. Karoliny dla dzieci i młodzieży z racji odwiedzin duszpasterskich. Zamówienie (parafia i ilość sztuk) przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Proponujmy również, aby peregrynację udokumentować w formie zdjęciowej, a następnie przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub przegrać na płytę CD i zostawić na furcie w kurii podając nazwę parafii. Można dołączyć: program, świadectwa młodych czy osobiste przeżycia. Przekazane materiały zostaną umieszczone na tworzącej się stronie internetowa o Peregrynacji. 
Zachęcamy, aby w przeżywanie Peregrynacji aktywnie zaangażować dzieci i młodzież z parafii - w liturgię słowa, modlitwy, udekorowania wjazdu do miejscowości lub przedstawienia propozycji środka transportu lub sposobu przekazania Relikwii z parafii do parafii (oczywiście chodzi o małe odległości). Doświadczenie innych parafii w kraju pokazuje jak ciekawie można wykorzystać potencjał dzieci i młodzieży – peregrynujący obraz bł. Karoliny został namalowany przez 16 letniego Bartka z Jełowej.
Prosimy, aby każda parafia przyjmująca relikwie bł. Karoliny wpłaciła do dekanalnych duszpasterzy młodzieży po 20 zł na koszty związane z organizacją Peregrynacji. Bóg zapłać! 
Prosimy również – zgodnie z ustaleniami na spotkaniu w Jełowej - dekanalnych duszpasterzy młodzieży o koordynowanie Peregrynacji w dekanatach. 
 
Załączniki:
Pobierz plik (Kalendarium-relikwii-bl-Karoliny.pdf)Kalendarium-relikwii-bl-Karoliny.pdf[ ]347 kBPliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.