Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu wraz z parafią św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach i stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na organizowany po raz pierwszy w Opolu ORSZAK TRZECH KRÓLI (uliczne Jasełka odbywające się w kilkudziesięciu miastach na świecie), który odbędzie się w niedzielę 6 stycznia 2013 roku. Początek zaplanowano o godz. 15.00 na Placu Katedralnym w Opolu. Z tego miejsca uczestnicy wyruszą w kierunku kościoła pw. Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach – „Opolskiego Betlejem”. Orszak przejdzie ul. Katedralną, Mostem Piastowskim, Placem Piłsudskiego, ul. Spychalskiego, ul. Niemodlińską i ul. Prószkowską. W trakcie przemarszu odegrane zostaną sceny ilustrujące biblijny przekaz Bożego Narodzenia oraz odmówiona zostanie wspólna modlitwa. Orszak zakończy wspólne kolędowanie przy kościele św. Józefa.

Szczegóły: orszak.org/opole