Katedra Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego  we współpracy z Diecezjalnym Instytutem Muzyki Kościelnej zaprasza na kurs doskonalący na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. „Coaching dla dyrygentów zespołów śpiewaczych” to kurs proponowany wszystkim zainteresowanym doskonaleniem warsztatu dyrygenckiego – zarówno dla osób prowadzących zespoły oraz dla zamierzających je stworzyć. Program kursu obejmuje zajęcia z dyrygowania, emisji głosu, metodyki prowadzenia zespołów, coachingu. Wartością dodaną kursu są wykłady gościnne słynnych chórmistrzów z Polski i zagranicy.

Adresaci kursu:

•  nauczyciele muzyki (lub innych przedmiotów szkolnych) prowadzący szkolne zespoły śpiewacze,
  •  dyrygenci chórów i scholi parafialnych,
  •  absolwenci podyplomowego kierunku Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych (DIMK),
  •  absolwenci muzykologii,
  •  osoby z długoletnim stażem prowadzania zespołu, chcące szkolić swój warsztat dyrygencki,
  •  absolwenci diecezjalnych szkół organistowskich, Państwowych Szkół Muzycznych I lub II stopnia.

Szczegółowe informacje na temat programu kursu na stronie www.wt.uni.opole.pl/informacje-ogolne-coaching/