Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych Diecezji Opolskiej oraz zagraniczni organizatorzy serdeczne zapraszają na międzynarodową konferencję "Wiara fundamentem tożsamości", która odbędzie się w dniach 24 do 26 kwietnia 2017 r. (poniedziałek-środa) w Kamieniu Śląskim. Zaproszenie dotyczy zarówno do udziału w samej konferencji, jak i wydarzeń towarzyszących.

Konferencja została zorganizowana z okazji jubileuszu 500-lecia reformacji. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele duchowieństwa oraz mniejszości niemieckich z krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz byłego Związku Radzieckiego. Celem jest zastanowienie się nad znaczeniem religii chrześcijańskiej w budowaniu tożsamości mniejszości narodowych oraz dyskusja o znaczeniu wartości chrześcijańskich w polityce. Będzie to również okazja do zapoznania się z działalnością duszpasterstwa mniejszości niemieckiej w różnych krajach Europy i Azji. 56 uczestników pochodzi z Polski, Rumunii, Czech, Rosji, Węgier, Estonii, Gruzji, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Słowenii, Serbii, Chorwacji, Ukrainy oraz Słowacji.

Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia będzie spotkanie z Hansem-Gertem Pötteringiem, byłym przewodniczący Parlamentu Europejskiego i przewodniczącym Fundacji Konrada Adenauera na temat: „Wartości chrześcijańskie w polityce – znaczenie mniejszości narodowych i religijnych w procesie zjednoczenia Europy”. Wystąpienie wraz z dyskusją zaplanowane zostało na poniedziałek 24 kwietnia o godz. 14.00 w pałacu w Kamieniu Śląskim (ulica Parkowa 1a).

Szczególnie zapraszamy 25 kwietnia (wtorek) na 16:30 do opolskiej katedry Świętego Krzyża. Biskup Opolski Andrzej Czaja odprawi nabożeństwo ekumeniczne, które zostanie poprzedzone koncertem organowym.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.