Dnia 22 czerwca br. w Gogolinie odbędzie się XXIV Plebiscyt Najlepsi z Najlepszych. Rozpocznie się Mszę św. w int. Osób Niepełnosprawnych pod przewodnictwem ks. prałata Zygmunta Lubienieckiego, a o niej nastąpi Gala Opolskiego Plebiscytu.

Jest to wydarzenie, prowadzone przez ks. prałata Zygmunta Lubienieckiego, które promuje sport osób niepełnosprawnych.  Stanowi to okazję, aby „pokazać światu” ludzi niezwykłych i dzielnych, którzy wnoszą w nasze życie wiarę w wielkie możliwości człowieka. Sport bowiem jest nie tylko sposobem na życie, ale przede wszystkim kształtuje charakter i uczy pokonywać  własne słabości.

Pierwszy Plebiscyt zainaugurowany został w Prószkowie 21 marca 1994 r., rok później, 4 lutego 1995 r. w Filharmonii Opolskiej odbył się Ogólnopolski Plebiscyt 10-ciu najlepszych sportowców niepełnosprawnych Polski, połączony po raz drugi plebiscytem opolskim.