W dniu 5 lipca 2017 r. zmarł ks. Józef Krzeptowski, lat 86, emerytowany proboszcz parafii Trójcy Świętej w Modzurowie. Zgodnie z życzeniem rodziny zmarłego uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym terminie:

• Eksportacja – w niedzielę, 9 lipca 2017 r. o godz. 17.00 w kościele pw. Trójcy Świętej w Modzurowie;

* * *

Śp. ks. Józef Krzeptowski urodził się 24 grudnia 1930 r. w Dzianiszu (pow. Nowy Targ, woj. Krakowskie) w rodzinie rolniczej Stanisława i Marii zd. Słodyczka.  Szkołę podstawową ukończył w rodzinnej miejscowości. Wybuch II wojny światowej uniemożliwił mu kontynuowanie edukacji i dopiero po jej zakończeniu rozpoczął naukę w gimnazjum najpierw przez trzy lata w Zakopanem, a następnie w Szczyrzycu k. Limanowej, gdzie w 1952 r. złożył egzamin maturalny. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1958 r. w katedrze opolskiej z rąk biskupa Franciszka Jopa. Po święceniach pełnił posługę wikariusza w Zawadzkiem (1958-1959) i w Nasiedlu (1959-1965). W 1965 r. został mianowany najpierw wikariuszem ekonomem, a w 1971 r. proboszczem parafii pw. św. Anny w Jakubowicach. W 1976 r. powierzono mu parafię pw. Trójcy Świętej w Modzurowie, której proboszczem był przez 29 lat, aż do przejścia na emeryturę w 2005 r. Jako emeryt zamieszkał w Modzurowie; ostatnie tygodnie życia spędził w Diecezjalnym Domu Księży Emerytów w Opolu. Biskup Opolski odznaczył go w 1997 r. tytułem dziekana honorowego, a w 2005 r. radcy duchownego. Odszedł do Pana 5 lipca 2017 r.

* * *

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Józef, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.