Serdecznie zapraszamy na tegoroczne metropolitalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim, które odbędą się w dniach 12-14 sierpnia 2017 r.

Program uroczystości jest następujący:

Sobota - 12 sierpnia

godz. 18:00 Msza św. pontyfikalna ku czci św. Jacka wraz z nieszporami (na placu przed sanktuarium). Przewodniczy Biskup Opolski Andrzej Czaja.

godz. 19:30 Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina
(na placu przed sanktuarium św. Jacka).

Niedziela - 13 sierpnia (uroczystości metropolitalne)

godz. 10.00 Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka.

godz. 11.00 Uroczysta odpustowa suma pontyfikalna w 60. rocznicę święceń kapłańskich, 40. rocznicę sakry biskupiej i 85. rocznicę urodzin Księdza Arcybiskupa Alfonsa Nossola (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Przewodniczy abp Alfons Nossol. Procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka.

godz. 14.00-15.00 Występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.
(na placu przed sanktuarium św. Jacka).

godz. 15.00 Uroczyste nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją do sanktuarium św. Jacka. Śpiew: Chór Męski „Gorol” z Jabłonkowa (na placu przed sanktuarium św. Jacka).

Poniedziałek - 14 sierpnia

godz. 17.00 Msza św. pontyfikalna z pielgrzymami na Jasną Górę

Niedziela 13 sierpnia: Jarmark odpustowy

16.00 Blok kulturalny w przypałacowym parku:

• Zawody w Rzucie Kamieniem
  • Biesiada na śląską nutę: Roman Kurosz i Gość Specjalny Bernadeta Kowalska i Przyjaciele
  • Występ Chóru Męskiego „Gorol” z Jabłonkowa
  • Zabawa taneczna