Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich  Ministrantów i Ministrantki do udziału w tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny, która odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia br. pod hasłem: „Służę Chrystusowi zawsze i wszędzie”. Przewodnikiem duchowym w tym roku będzie św. Stanisław Kostka, który składał świadectwo służby Jezusowi w każdej chwili swego życia. Jego cześć do Maryi powiązana zostanie jubileuszem 100-lecia objawień fatimskich.
Miejscem pobytu ministrantów będzie tradycyjnie Dom Pielgrzyma. Koszt pobytu wynosi 50 zł (45 zł – noclegi i wyżywienie w Domu Pielgrzyma, a 5 zł – sprawy organizacyjne).

Zgłoszeń grup ministranckich należy dokonać poprzez specjalny formularz podając parafię, liczbę uczestników (oddzielnie ministrantów i ministrantek) oraz  osobę odpowiedzialną za grupę. W tym celu posłużyć się należy linkiem znajdującym się na stronie: www.lso.opole.pl. Przyjazd we wtorkowe przedpołudnie o takiej porze, by o godz. 12.00 wszyscy mogli się spotkać w bazylice pw. św. Anny na uroczystym rozpoczęciu pielgrzymki -  Eucharystii.
Głównym punktem pielgrzymki będzie środowa Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostaną ustanowieni  nowi ceremoniarze, którzy w tym roku ukończyli kurs diecezjalny.

Zachęcamy, aby wszyscy ministranci w tej Mszy św. uczestniczyli w swoich strojach liturgicznych z parafialnymi sztandarami ministranckimi (jeśli takie są w Parafiach).

Pielgrzymka powinna być świętem wszystkich ministrantów, których ma łączyć: wspólna modlitwa, formacja, rywalizacja sportowa i zabawa.
Dzień wcześniej  będzie miało miejsce skupienie dla wszystkich ceremoniarzy już ustanowionych oraz dla tych, którzy mają zostać ustanowieni w czasie pielgrzymki.

Szczegółowy program pielgrzymki wraz z zawodami i konkursami dostępny jest na stronie internetowej: www.lso.opole.pl