W czwartek, 31 sierpnia 2017 r. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o godz. 15.00 pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai odprawiona zostanie Msza św. w intencji zaginionego księdza Krzysztofa Grzywocza. Serdecznie zapraszamy na nią najbliższą rodzinę, kapłanów oraz wszystkich przyjaciół zaginionego Kapłana, aby polecać go Bożej Opatrzności.

Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy modlą się w intencji ks. Krzysztofa oraz tych, którzy złożyli swój dar serca przeznaczony na akcję ratunkową w Alpach. Zebrana suma w wysokości 225 tys. złotych wpłacona na konto opolskiej Caritas zostanie w całości przeznaczona na pokrycie kosztów przeprowadzonej w ostatnich dniach akcji poszukiwawczej.

Ks. Krzysztof Grzywocz, znany przewodnik duchowy, rekolekcjonista, spowiednik i diecezjalny egzorcysta zaginął w Alpach szwajcarskich w okolicach Brig 17 sierpnia br. Ks. Krzysztof odprawił w tym dniu Mszę św. w parafii Betten, w której zastępował proboszcza, i udał się w kierunku powiatowego miasta Brig zamierzając odbyć spacer po pobliskim paśmie górskim. Po raz ostatni widziano go w południe tego dnia w schronisku Bortelhütte, w którym pytał gospodarzy o szlak na pobliski szczyt Bortelhorn. Potem wszelki ślad po nim zaginął. Pomimo przeprowadzonej bardzo intensywnej akcji poszukiwawczej, z udziałem doświadczonych ratowników górskich, psów tropiących i helikopterów nie udało się go odnaleźć ani w okolicach tej góry, ani na sąsiednich zboczach górskich. W środę 23 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 akcja ratownicza została oficjalnie zakończona, a ks. Krzysztof uznany za osobę zaginioną.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.