W dniu 27 sierpnia 2017 r. odszedł do wieczności ks. Bolesław Grabowski, lat 80, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pomorzowicach.

• Eksportacja – w środę, 30 sierpnia o godz. 16.00
  • Pogrzeb – w czwartek 31 sierpnia o godz. 10.30.

Polecajmy śp. ks. Bolesława Bożemu Miłosierdziu:

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Bolesław, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Śp. ks. Bolesław Grabowski urodził się 2 maja 1937 r. w Wysocku-Wyżnym, powiat turczański w woj. lwowskim. Po wybuchu II wojny światowej cała jego rodzina wyemigrowała na Węgry, a po jej zakończeniu przeniosła się do Polski i osiedliła się początkowo w Krzyżu w woj. poznańskim, by w 1946 r. osiąść ostatecznie w Równym w powiecie głubczyckim. W tej miejscowości Bolesław rozpoczął edukację w szkole podstawowej. W 1949 r. zmarł jego ojciec. Po ukończeniu szkoły podstawowej zamierzał początkowo kontynuować naukę w niższym seminarium duchownym, jednak ostatecznie zdecydował się na liceum ogólnokształcące w Kietrzu. Egzamin maturalny złożył w 1955 r. Bezpośrednio po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Śląska Opolskiego w Nysie. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 r. z rąk biskupa Franciszka Jopa w Opolu. Pierwszą placówką wikariuszowską była parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu (1960-1962), następnie po krótkim, niespełna półrocznym wikariacie w Toszku został wikariuszem parafii św. Józefa w Zabrzu (1962-1969). W 1969 r, został najpierw wikariuszem w parafii św. Jana Chrzciciela w Pomorzowicach, by w 1971 r. zostać jej proboszczem. Posługę tę pełnił przez ponad 41 lat, aż do przejścia na emeryturę w 2012 r. Pozostał wtedy w Pomorzowicach nadal aktywnie posłując duszpastersko. W 2004 r. Biskup Opolski nadał mu tytuł dziekana honorowego. Zmarł 27 sierpnia 2017 r.