Tegoroczny zjazd Stowarzyszenia Misjologów Polskich odbędzie się od 17 do 19 września br. w Kamieniu Śląskim. Celem Stowarzyszenia jest refleksja naukowa nad działalnością misyjną Kościoła, promocja misjologii w środowiskach kościelnych i naukowych, wspieranie prac doktrynalnych Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Konferencji Episkopatu Polski, organizowanie seminariów naukowych i sympozjów oraz troska o dydaktykę misjologii. Spotkanie otworzy emerytowany biskup opolski, arcybiskup Alfons Nossol oraz biskup Paweł Stobrawa. Uczestnicy spotkania dyskutują o współczesnym kształcie misjologii w Polsce.