Diecezja opolska jako jedna z 22 granicznych diecezji w Polsce weźmie udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej «Różaniec do granic». Odbędzie się ona 7 października w 13 kościołach diecezji: w Gościcach, w Jasienicy Górnej, w Głuchołazach, w Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku-Lesie, w Racławicach Śląskich, w Opawicy, w Wiechowicach, w Branicach (kościół Wniebowzięcia NMP), w Dzierżysławiu, w Pietrowicach Wielkich (kościół św. Krzyża), w Pietraszynie, w Samborowicach i w Chałupkach. Więcej na www.rozaniecdogranic.pl. Spotkania modlitewne we wszystkich kościołach rozpoczną się o 10.30 a zakończą ok. 16.00. W programie: konferencja, Msza św, Adoracja Najświętszego Sakramentu, przerwa na herbatę oraz modlitwa różańcowa (cztery części) w miejscach przygranicznych.