Od piątku (29.09.2017) do niedzieli (01.10.2017). odbędzie się w Sanktuarium św. Jacka  Kamieniu Śląskim konferencja Naukowa „O Ład Moralny Rzeczypospolitej”. Jej organizatorami są: Królewski Order Św. Stanisława, EMC Global Foundation oraz Fundacja Królewskiego Orderu Świętego Stanisława, pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z prelegentów będzie przybyły z Rzymu Kardynał Zenon Grocholewski.

Głównym celem konferencji jest refleksja nad ładem moralnym w naszym kraju w aspekcie społecznym z uwzględnieniem istniejących wyzwań i zagrożeń, wypływających ze zmieniającej się rzeczywistości XXI wieku. Idea to ukazanie funkcji i roli ładu moralnego wywodzącego się od św. Stanisława, także podkreślenie znaczenia dialogu społecznego w budowie harmonii moralnej. Ponadto włączenie społeczeństwa w dyskusję i realizację nadrzędnych wartości, promocja pozytywnych wartości rozwojowych, osobistych i społecznych oraz kształtowanie właściwych stosunków międzyludzkich.

Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, bo będzie to dom rodzinny św. Jacka w Kamieniu Śląskim. To właśnie stamtąd popłyną myśli pełne troski o ład moralny narodu polskiego. Uczestnicy konferencji będą próbowali spojrzeć w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w kontekście kształtu społeczeństwa obywatelskiegoPliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.