Z myślą o krzewieniu pobożności eucharystycznej w parafii oraz w trosce o duchowe dobro ludzi chorych i cierpiących apelujemy do proboszczów o pozyskanie kandydatów do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej w parafiach naszej diecezji. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski (9 marca 2006 r.) nadzwyczajnymi Szafarzami mogą być mężczyźni, a także siostry zakonne i niewiasty życia konsekrowanego w wieku od 25 do 65 lat. Ich ustanowienie musi poprzedzić odpowiedni kurs przygotowawczy. Kandydaci powinni się odznaczać zaangażowaniem w życie Kościoła, wzorowym życiem moralnym oraz poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych. Szkolenie kandydatów odbywać się będzie w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym w Opolu (ul. Kard. B. Kominka 1a) w następujące dni 2017 roku: sobota, 4 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykłady; sobota, 11 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykłady; sobota, 18 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykłady; sobota, 25 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykład; niedziela, 3 grudnia, godz. 14.00 – Msza św. w katedrze opolskiej z uroczystym upoważnieniem biskupa do pełnienia tej posługi. Msza św. i zajęcia w podane wyżej dni odbywać się będą do godz. 14.30. Parafie tradycyjnie pokrywają opłaty za materiały szkoleniowe i zwracają koszty podróży kandydatom. Zgłoszenia na kurs przygotowawczy przyjmuje Wydział Duszpasterski drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefoniczną 77 44 32 130 do 31 października 2017 r.