Tradycyjnie już na placu plebanijnym obok kościoła św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach przy ul. Prószkowskiej 74. zbudowana zostanie Szopka Bożonarodzeniowa. Będzie ona przedstawiała sceny Bożego Narodzenia, składające się z figur naturalnej wielkości z wymowną szatą graficzną i oświetleniem. W tym roku pojawią się motywy związane z Matką Bożą Opolską, Katedrą Opolską oraz nawiązywać będzie ona do obchodów 800-lecia miasta Opola.

Kulminacyjnym punktem będzie 19. Opolskie Kolędowanie w II dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia 2016 r. o godz. 15.30, któremu przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup. Podczas śpiewu kolędy: „Cicha noc" zapłonie 4000 zimnych ogni.

Organizatorzy informują, że w tym dniu samochody będzie można parkować tuż obok, na parkingu Kampusu Politechniki Opolskiej w g. 14.30-18.00. Szopkę można odwiedzać od 24.12.2016 r. do 7.01.2017 r. włącznie. Serdecznie zapraszamy wszystkich księży, katechetów dzieci, mieszkańców Opola i całej diecezji opolskiej.