We wtorek 19 grudnia 2017 r. harcerze z ZHP podczas specjalnego nabożeństwa przekazali Światło Betlejemskie Biskupowi Pawłowi Stobrawie w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu ("na Górce"). Co roku przed Bożym Narodzeniem płomień jest zapalany przez austriackich skautów w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem od stale płonącego tam ognia i wędruje do wielu krajów świata.  W tym roku przekazywaniu światła towarzyszy hasło „W Tobie jest światło”. Świeca ze światłem będzie wystawiona w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha - "na Górce". Płomień stamtąd można zabrać  do domów, aby zapłonął na stole wigilijnym w każdym domu.