W tym roku przypada jubileusz 500-lecia poświęcenia kościoła pw. św. Anny w Oleśnie. Z tej racji zapraszamy do naszego diecezjalnego sanktuarium na uroczystą inaugurację obchodów jubileuszowych. Msza św. rozpoczynająca obchody pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai zostanie odprawiona 15 kwietnia o godz. 11.oo w kościele pw. św. Anny.

Kościół pielgrzymkowy pw. św. Anny stanowi jeden z najpiękniejszych kościołów drewnianych nie tylko na Śląsku, ale także w kraju. Składa się z dwóch części: prostokątnego kościoła, który został poświęcony przez biskupa wrocławskiego Jana V Turzo 18 kwietnia 1518 r. i części centralnej, gwiaździstej, dobudowanej w latach 1668-70 przez mistrza ciesielskiego Marcina Snopka (Sempka) z Gliwic. Całość przypomina  pięciopłatkową różę widniejącą w herbie miasta, stanowiąc unikatową perłę  drewnianej architektury sakralnej nie tylko na Śląsku, ale i w  kraju.