Serdecznie zapraszamy na diecezjalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka, które odbędą się w dniach 11–13 sierpnia 2018 r. w Kamieniu Śląskim.

Program obchodów odpustowych jest następujący:

Sobota – 11 sierpnia

18.00 - Msza św. pontyfikalna ku czci św. Jacka wraz z nieszporami w 60. rocznicę święceń kapłańskich Biskupa Jana Wieczorka (na placu przed Sanktuarium św. Jacka)
Przewodniczy J.E. Ks. Bp Jan Wieczorek
Oprawa muzyczna: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina

19.30 - Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina (na placu przed Sanktuarium św. Jacka)

Niedziela – 12 sierpnia

10.00 - Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka

11.00 - Uroczysta odpustowa suma pontfkalna z odnowieniem przyrzeczeń bierzmowania (Rok Ducha Świętego)
(na placu przed Sanktuarium św. Jacka)
Przewodniczy J.E. Ks. Abp Alfons Nossol
Procesja teoforyczna do Sanktuarium św. Jacka

Oprawa muzyczna: Chór „Beati Cantores” z parafi Dziewkowice Orkiestra Dęta Górażdże Cement S.A.

14.00 - Występ Gminnej Orkiestry Dętej Gniewino (na placu przed Sanktuarium św. Jacka)

15.00 - Uroczyste nabożeństwo ku czci Ducha Świętego z procesją teoforyczną do Sanktuarium św. Jacka
(na placu przed Sanktuarium św. Jacka)
Przewodniczy J.E. Ks. Bp Andrzej Czaja

Oprawa muzyczna: Chór „Beati Cantores” z parafii Dziewkowice A Orkiestra Dęta Górażdże Cement S.A.

Poniedziałek – 13 sierpnia

17.00 - Msza św. pontfkalna z pielgrzymami na Jasną Górę
(na placu przed Sanktuarium Św. Jacka)
Przewodniczy J.E. Ks. Bp Andrzej Czaja