Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich  Ministrantów i Ministrantki do udziału w tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny, która odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia br. pod hasłem: „Gram w drużynie Jezusa”.

Miejscem pobytu ministrantów będzie tradycyjnie Dom Pielgrzyma. Koszt pobytu wynosi 50 zł (45 zł – noclegi i wyżywienie w Domu Pielgrzyma, a 5 zł – sprawy organizacyjne).

Zgłoszeń grup ministranckich należy dokonać poprzez specjalny formularz podając parafię, liczbę uczestników (oddzielnie ministrantów i ministrantek) oraz  osobę odpowiedzialną za grupę. W tym celu posłużyć się należy linkiem znajdującym się na stronie: www.lso.opole.pl

Przyjazd we wtorkowe przedpołudnie o takiej porze, by o godz. 12.00 wszyscy mogli wziąć udział w uroczystym nabożeństwie rozpoczynającym pielgrzymkę.

Głównym punktem pielgrzymki będzie środowa Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostaną ustanowieni  nowi ceremoniarze i animatorzy, którzy w tym roku ukończyli odpowiednie kursy diecezjalne. Zachęcamy, aby wszyscy ministranci w tej Mszy św. uczestniczyli w swoich strojach liturgicznych z parafialnymi sztandarami ministranckimi (jeśli takie są w Parafiach).

Pielgrzymka powinna być świętem wszystkich ministrantów, których ma łączyć: wspólna modlitwa, formacja, rywalizacja sportowa i zabawa.
Dzień wcześniej  będzie miało miejsce skupienie dla wszystkich ceremoniarzy już ustanowionych oraz dla tych, którzy mają zostać ustanowieni ceremoniarzami i animatorami w czasie pielgrzymki.
Szczegółowe informacje o pielgrzymce można znaleźć na stronie internetowej: www.lso.opole.pl