13 września br. w Gogolinie odbędzie się jubileuszowy XXV Plebiscyt „Najlepsi z Najlepszych – bez barier”. Jest to wydarzenie, prowadzone przez ks. prałata Zygmunta Lubienieckiego, które promuje sport osób niepełnosprawnych.  Stanowi to okazję, aby „pokazać światu” ludzi niezwykłych i dzielnych, którzy wnoszą w nasze życie wiarę w wielkie możliwości człowieka. Sport bowiem jest nie tylko sposobem na życie, ale przede wszystkim kształtuje charakter i uczy pokonywać  własne słabości.

• O godz. 9.00 – polowa Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai i ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego
  • godz. 10.30-15.00 – Zawody rekreacyjno-sportowe

Pierwszy Plebiscyt zainaugurowany został w Prószkowie 21 marca 1994 r., rok później, 4 lutego 1995 r. w Filharmonii Opolskiej odbył się Ogólnopolski Plebiscyt 10-ciu najlepszych sportowców niepełnosprawnych Polski, połączony po raz drugi z plebiscytem opolskim.