Tradycyjna 26. Opolska Wigilia pod patronatem Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai odbędzie się w sobotę 22 grudnia 2018 r. o godz. 16:00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu ul. Wrocławska 158 (za Centrum Handlowym „Karolinka”).

Zaproszenia na Wigilię będą rozdawane od poniedziałku 10.12.2018 r. w 20 opolskich parafiach:

• Katedra Opolska
  • MB Bolesnej i św. Wojciecha (Górka)
  • oo. Jezuitów
  • św. Piotra i Pawła
  • Przemienienia Pańskiego (AK)
  • św. Karola Boromeusza (Chabry)
  • Wniebowzięcia NMP (Gosławice)
  • św. Katarzyny (Groszowice)
  • MB Fatimskiej (Grudzice)
  • św. Jacka (Kolonia Gosławicka)
  • Chrystusa Króla (Metalchem)
  • MB Nieustającej Pomocy (Nowa Wieś Królewska)
  • oo. Franciszkanów
  • św. Anny (Chmielowice)
  • bł. Czesława (Zaodrze)
  • św. Michała (Półwieś)
  • św. Józefa (Szczepanowice)
  • św. Jana Nepomucena (Sławice)
  • Ducha Św. (Winów)
  • św. Józefa (Wrzoski)

Oprawę  muzyczną  Wigilii zapewnią   Orkiestra  i  Chór  parafii  św.  Józefa  w  Opolu–Szczepanowicach oraz zespół muzyczny „Doktor Band".

Na stołach zagoszczą tradycyjne potrawy wigilijne m.in.:  zupa grzybowa, smażona ryba, ziemniaki, surówki, gołąbki, pierogi, śledzie w oleju. Ponadto Każdy uczestnik Wigilii otrzyma paczkę żywnościową.

Organizatorzy zwracają się z gorącą prośbą    o   wsparcie    finansowe, ktżre mo’na wpłacać na konto:  Stowarzyszenie   wigilia    dla    Samotnych
i Bezdomnych BGŻ o/Opole, nr 11203000451110000000432430.

Informacji związanych z Wigilią udzielają:

a)    Artur Ciechociński: 506140520
b)    Eleonora Policht: 608617432