Niebawem w Kościele rozpoczniemy Wielki Post. Wszystkich, którzy chcą duchowo rozpocząć ten święty czas pokuty, zapraszamy na Liturgię Stacyjną w Środę Popielcową (6 marca 2019). Rozpoczęcie o godz. 18.00 w kościele oo. Franciszkanów w Opolu.

Liturgia stacyjna to celebracja odbywająca się pod przewodnictwem biskupów, która polega na gromadzeniu się wiernych w jednym miejscu kultu i przechodzeniu do innego miejsca świętego. Sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa i związana jest z terenami Ziemi Świętej, gdzie pielgrzymowano do miejsc związanych z wydarzeniami pasyjnymi. Dlatego też wyjątkowego charakteru nabrały liturgie stacyjne sprawowane w Okresie Wielkiego Postu. Kościół stale zaprasza nas do korzystania z tego skarbca Tradycji, pomagając zrozumieć, że życie człowieka jest nieustanną wędrówką. Co roku w Rzymie w każdy dzień Wielkiego Postu odbywają się liturgie stacyjne, które rozpoczynają się od tej sprawowanej w Środę Popielcową pod przewodnictwem papieża. Celebracje te są wzorem liturgii stacyjnych sprawowanych przez biskupów całego Kościoła. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w takiej liturgii, która sprawowana będzie także w naszej diecezji.