Dekanalne duszpasterstwo rodzin w Raciborzu i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich serdecznie zapraszają na Remont Małżeński - rekolekcje, które odbędą się w dniach 5 - 7 kwietnia 2018r. w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Remont Małżeński to rekolekcje przeznaczone dla wszystkich małżonków, a nie tylko zmagających się z problemami czy chcącymi umocnić więzi. W trakcie trzech spotkań – piątkowego o godz. 20.00, sobotniego o 19.00 i niedzielnego o 10.00 - małżonkowie będą mogli m.in. wysłuchać konferencji, skorzystać z sakramentu pokuty czy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Raciborski Remont Małżeński odbędzie się pod hasłem: «Rodzina - Kościół, który nadchodzi». Spotkania poprowadzą Gabriela i Andrzej Strączek. Są oni małżeństwem z 30 letnim stażem, rodzicami siedmiorga dzieci. Uformowani w ruchach odnowy Kościoła (Oaza, Kościół domowy, Oaza rodzin, Odnowa Charyzmatyczna) służą w Kościele poprzez Stowarzyszenie «Kahal», skoncentrowane wokół rodzin, ewangelizacji i jedności chrześcijan.