Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej zaprasza zgodnie z tradycją diecezjalną wszystkich członków LSO do udziału we Mszy św. krzyżma w Wielki Czwartek, tj. 18 kwietnia, o godz. 9.30. Ze względu na trwający jeszcze remont w katedrze opolskiej, będzie ona sprawowana w kościele seminaryjno-akademickim. Po niej odbędzie się krótkie spotkanie z Ks. Biskupem, w czasie którego zostaną wręczone dyplomy uznania wzorowym długoletnim członkom LSO, zgłoszonym przez swoich duszpasterzy. Zgłoszenia kandydatów należy dokonać do dnia 14 kwietnia br. poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej: www.lso.opole.pl w zakładce "Pielgrzymki" lub "Zgłoszenia - Dyplom Uznania" podając: imię i nazwisko, parafię i liczbę lat służby przy ołtarzu. Kryteria przyznania „Dyplomu Uznania”, których należy bezwzględnie przestrzegać, są następujące:

• każda parafia może przedstawić zasadniczo jednego kandydata, który nie otrzymał jeszcze takiego wyróżnienia (parafia z dużą liczbą ministrantów – dwóch)
  • ministrant pełni służbę przy ołtarzu przynajmniej przez 6 pełnych lat
  • ministrant pełni służbę gorliwie i pobożnie
  • ministrant angażuje się w życie parafii
  • cechuje go dobra postawa moralna

Zgłoszenia obowiązkowo musi dokonać duszpasterz. Wyróżnieni ministranci ubrani w strój liturgiczny powinni przybyć do kościoła seminaryjno-akademickiego o godz. 9.10 i zająć miejsce w ławce z rezerwacją dla nich. Prosi się wszystkich pozostałych ministrantów i lektorów o uczestniczenie we Mszy św. w strojach liturgicznych.