W związku z przypadającą w przyszłym roku 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, m.in. z inicjatywy o. Macieja Zięby 18 maja br. został otwarty projekt «Dar na Stulecie». Celem projektu jest promowanie dziedzictwa Jana Pawła II oraz budzenie poczucia współodpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę. Pomysłodawcy są przekonani, że w dzisiejszych niełatwych czasach dobrą formą odpowiedzi ludzi wierzących na liczne wyzwania będzie zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów milionów Polaków. W tym celu podjęto współpracę z ruchami i stowarzyszeniami katolickimi, przygotowano stronę internetową, tworzy się serię filmów na Youtube, aplikację, kampanię w Internecie, na Facebooku i Instagramie. W przygotowaniu jest też interaktywna mapa «Mapa dobra», na której zaznaczone będą wszelkie inicjatywy, pokazującą jak wiele dobra potrafi wyzwolić Kościół w Polsce. Biskup Opolski serdecznie zachęca różne środowiska w diecezji (parafie, grupy, stowarzyszenia) do udziału w tym projekcie. W nawiązaniu do tej prośby prosimy o odczytanie w ogłoszeniach parafialnych w jedną z najbliższych niedziel informacji następującej treści: «W sobotę 18 maja rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na stronie www.darna100.pl.»