Parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach przeżywa w tym roku 90. rocznice wybudowania kościoła i utworzenia parafii. Tegoroczny jubileusz zostanie połączony z tradycyjnymi dożynkami–żniwniokiem i odbędą się w dniach 6-8 września 2019 r. Uroczystej Mszy św. Jubileuszowej 8.09.2019 r. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ordynariusz opolski bp Andrzej Czaja.

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

PIĄTEK 6.09.2019 r.: Dzień Wdzięczności dla seniorów, osób starszych, Róż Różańcowych

15:00 /namiot/ - Koronka do Miłosierdzia Bożego, okolicznościowe spotkanie przy kawie, kołoczu oraz wspomnienia starszych Parafian, zaproszonych Gości przeplatane śpiewem...
18:00 /kościół/ - Msza Święta w int. SENIORÓW i wszystkich chętnych.
UWAGA: Stałych CHORYCH odwiedzimy w ich domach w sobotę 7.09.br. od godziny 10:00

SOBOTA 7.09.2019 r.: Dzień Wdzięczności dla wszystkich Dzieci i Młodzieży szczególnie z grup parafialnych.

14:00 /namiot/ - Rozpoczęcie wspólną Modlitwą. Rewelacyjne gry, zabawy, konkursy, zmagania sportowe z nagrodami. Na zakończenie mini - dyskoteka.
18:00 /kościół/ - Msza Święta wieczorna dla wszystkich chętnych
19:00 /namiot/ - Zabawa jubileuszowo-Dożynkowa dla wszystkich parafian i gości. Obficie będą zaopatrzone bufety z daniami grillowymi i napojami.

NIEDZIELA JUBILEUSZOWO-DOŻYNKOWA 8.09.2019

1. Msze Św. o godz. 6:30, 8:30, 10:00,11:30 /SUMA/

2. Korowód rozpocznie się o godz. 10:00 przy posesji Rodziny Bartusz ul. Kwoczka 8. Około 10:45 korowód dotrze do ronda w Szczepanowicach, 15 minut później zostanie powitany przez parafian z osiedli Chmielowicka - Gospodarcza -Tęczowa...

O godz. 11:30 w naszym parafialnym kościele rozpocznie się uroczysta SUMA JUBILEUSZOWO - DOŻYNKOWA

3. Bezpośrednio po SUMIE około godziny 12:30 rozpocznie się na placu plebanijnym WIELKI FESTYN RODZINNY ze wspólnym obiadem!!

W programie FESTYNU wystąpią m.in.:
- wielokrotnie nagradzana orkiestra par. Św. Józefa
- artyści opolskiego studia piosenki
- grupy taneczne i rozrywkowe
- kabaret „chrupka SA"
- zespół cyrkowy „Cudaki"
- zespół ludowy „Przysieczanki"
Gwiazdą festynu będzie popularny zespół „Revels" z solistką Natalią Kryjom i gościnnie Marek „Mały" Kryjom z zespołu „Piersi" z przebojem „Bałkanica". Wiele gier, zabaw: zjeżdżalnie, dmuchańce.
Obficie zaopatrzone będą bufety z daniami grillowymi, napojami, kołoczem i kawą!! Na ścianach namiotu ciekawe prezentacje oryginalnych zdjęć z życia parafii.
 

* * *

Plany budowy kościoła dla mieszkańców Szczepanowic, Wójtowej Wsi, Winowa oraz sąsiednich miejscowości powstały w XIX w. Zrealizowano je jednak dopiero w latach 20. XX w. Wielkie zasługi miał w tym ówczesny proboszcz parafii św. Krzyża w Opolu, ks. Józef Kubis. Budowa kościoła w Szczepanowicach rozpoczęła się wiosną 1928 r. Projektantem świątyni był architekt Arthur Kickton z Poczdamu (projektował również opolski kościół pw. św. Piotra i Pawła), a budowę nadzorował radca budowlany Mokros z Opola. Działkę pod budowę kościoła o powierzchni 1 ha ufundowały dwie siostry: Agnieszka i Joanna Baron z Wójtowej Wsi. 28 X 1928 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Kościół wybudowano w ciągu dwudziestu miesięcy i 6 X 1929 r. biskup wrocławski kardynał Adolf Bertram dokonał jego poświęcenia.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.