Biskup Opolski serdeczne dziękuje duszpasterzom i wiernym całej diecezji za modlitwę, wyrazy solidarności i wszelką życzliwość mu okazaną z okazji minionej 10. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. Pragnie również serdecznie zaprosić na dalszą część dziękczynienia, a zarazem modlitewne zawierzenie Jezusowi Ukrzyżowanemu przyszłości Kościoła Opolskiego i swojego biskupiego posługiwania, podczas obchodów kalwaryjskich ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę 14 września na Górze św. Anny od godz. 7.30. Kulminacyjnym punktem tego spotkania będzie wieczorne nabożeństwo ze świecami o godz. 19.00 w Grocie Lurdzkiej, podczas którego Ksiądz Biskup skieruje do wiernych swoje pasterskie słowo, a w łączności z całą Metropolią Górnośląską będzie się modlić o błogosławieństwo dla jej pasterzy i wiernych.