W związku z ogłoszonym przez Ojca Świętego Benedykta XVI Rokiem św. Pawła, będącym jubileuszem dwutysięcznej rocznicy narodzin Apostoła Narodów, i w oparciu o dekret Penitencjarii Apostolskiej „Urbis et Orbis” o specjalnych odpustach z okazji Roku św. Pawła, niniejszym wyznaczam następujące kościoły w diecezji opolskiej, w których będzie można zyskać odpust jubileuszowy między Świętem Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia) a Uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca) w roku 2009:
  • kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu (w rejonie opolskim)
  • kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nysie (w rejonie nyskim)
  • kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tworkowie (w rejonie raciborskim)
  • kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sierakowie (w rejonie kluczborskim).

Opole, dnia 6 stycznia 2009 r.

Abp Alfons Nossol
biskup opolski