W Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego 2013 r.) biskupi z Opola i Gliwic zapraszają wszystkie osoby konsekrowane diecezji opolskiej i gliwickiej do wspólnego uroczystego wyznania naszej wiary i dziękczynienia za dar życia konsekrowanego
Świętowanie tego szczególnego dnia rozpoczniemy o godz. 10.00 uroczystą Eucharystią koncelebrowaną pod przewodnictwem naszych pasterzy w kościele seminaryjno-akademickim pw. Św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1a w Opolu, z udziałem osób konsekrowanych obu diecezji. Od godz. 9.00 w kościele seminaryjnym będzie możliwość przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania. Dla owocnego udziału w liturgii prosimy wszystkich o przyniesienie świec, a braci kapłanów o przyniesienie alby i stuły w kolorze białym. Oprawę muzyczną uroczystej liturgii zapewni chór mieszany I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Głubczyc, pod dyrekcją p. mgra Tadeusza Eckerta oraz schola Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu pod kierunkiem ks. dra Joachima Waloszka.
W drugiej części naszego świętowania, po przerwie przewidzianej na poczęstunek, zapraszamy o godz. 12.45 na koncert głubczyckiego chóru, który odbędzie się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Zwieńczeniem świętowania będzie słowo podsumowujące oraz życzenia biskupa opolskiego  Andrzeja Czai.