Nominacje i zmiany w instytucjach diecezjalnych

  • Ks. Mateusz Buczma – mianowany referentem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie.
  • Ks. Marcin Jakubczyk – mianowany sędzią Sądu Diecezji Opolskiej; odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla w Opolu.
  • Ks. Grzegorz Kublin – mianowany prefektem w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy.
  • Ks. Daniel Leśniak – mianowany ojcem duchownym w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Maciej Skóra – mianowany notariuszem Kurii Diecezjalnej w Opolu; odwołany z urzędu prefekta w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu.

Nominacje i zmiany proboszczowskie

  • Ks. Piotr Adamów – mianowany proboszczem parafii pw. św. Floriana w Kędzierzynie-Koźlu (Azotach).
  • Ks. Adrian Adamski – mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Wierzbięcicach i ex curr. św. Nikazego i Chrystusa Króla w Węży; odwołany z urzędu wikariusza św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Marek Biernat – mianowany proboszczem parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu; odwołany z urzędu proboszcza św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy.
  • Ks. Jacek Chromniak – mianowany proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej we Wlodzieninie i ex curr. pw. św. Józefa Robotnika w Wojnowicach; odwołany z urzędu wikariusza Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.
  • Ks. Waldemar Chudala – mianowany proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Wójcicach; odwołany z urzędu proboszcza św. Floriana w Kędzierzynie-Koźlu (Azotach).
  • Ks. Franciszek Drenda – mianowany proboszczem parafii pw. Aniołów Stróżów w Gostomii; odwołany z urzędu duszpasterza w Centrum Służby Życiu i Rodzinie w Opolu i kapelana DPS w Opolu.
  • Ks. Janusz Dworzak – mianowany proboszczem parafii pw. św. Anny w Niemysłowicach; odwołany z urzędu proboszcza Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.
  • Ks. Józef Gałecki – mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Nawiedzenia NMP w Płużnicy Wielkiej; odwołany z urzędu proboszcza św. Andrzeja Apostoła w Wójcicach.
  • Ks. Krzysztof Gbur – mianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach; odwołany z urzędu proboszcza św. Jana Nepomucena w Braciszowie.
  • Ks. Janusz Iwańczuk – mianowany proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Opolu-Metalchemie; odwołany z urzędu proboszcza św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Henryk Jaroń – mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej w Raciborzu; odwołany z urzędu proboszcza św. Mikołaja w Gościcach i ex curr. pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ujeźdźcu.
  • Ks. Bernard Jurczyk – mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku; odwołany z urzędu ojca duchownego w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu.
  • Ks. Lesław Kasprzyszak – mianowany proboszczem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi; odwołany z urzędu proboszcza Trójcy Świętej we Włodzieninie i ex curr. pw. św. Józefa Robotnika w Wojnowicach.
  • Ks. Stanisław Kołodziej – mianowany proboszczem parafii pw. św. Anny i św. Joachima w Gogolinie-Karłubcu; odwołany z urzędu ojca duchownego w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu.
  • Ks. Reneusz Krawczyk – mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Gościcach i ex curr. pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ujeźdźcu; odwołany z urzędu wikariusza św. Bartłomieja w Głogówku.
  • Ks. Tomasz Piontek – mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim; odwołany z urzędu proboszcza św. Mikołaja w Wierzbięcicach i ex curr. św. Nikazego i Chrystusa Króla w Węży.
  • Ks. Jan Pyka – mianowany proboszczem parafii pw. św. o. Pio w Zdzieszowicach; odwołany z urzędu notariusza Kurii Diecezjalnej w Opolu.
  • Ks. Rafał Rusin – mianowany proboszczem parafii pw. św. Urbana w Wędzinie; odwołany z urzędu wikariusza Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich.
  • Ks. Tomasz Struzik – mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy; odwołany z urzędu wikariusza św. Jana Chrzciciela w Ozimku.
  • Ks. Jarosław Szeląg – mianowany proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi; odwołany z urzędu proboszcza Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach.
  • Ks. Krzysztof Wójtowicz – mianowany proboszczem parafii pw. w Braciszowie; odwołany z urzędu wikariusza Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem.
 

Nominacje i zmiany wikariuszowskie

  • Ks. Piotr Brągiel – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim; odwołany z parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie.
  • Ks. o. Paweł Chlipała OCist. – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Dominika w Nysie.
  • Ks. Tomasz Fortalski – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu; odwołany z parafii pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Wiesław Garbacz – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jerzego w Prószkowie; odwołany z parafii pw. św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie.
  • Ks. Tomasz Gierga – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach; odwołany z parafii pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim.
  • Ks. Andrzej Glinka – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jacka w Opolu; odwołany z parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.
  • Ks. Kamil Grund – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja w Głogówku. 
  • Ks. Piotr Janaszczyk – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu; odwołany z parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.
  • Ks. Rafał Kiełek – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach; odwołany z parafii pw. św. Rocha w Tułowicach.
  • Ks. Witold Knop – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu; odwołany z parafii pw. św. Jerzego w Prószkowie.
  • Ks. Adam Kondys – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy; odwołany z parafii pw. św. Jacka w Opolu.
  • Ks. Sławomir Krawczyk – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie; odwołany z parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Adam Łotocki – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach; odwołany z parafii pw. św. Andrzeja w Ujeździe.
  • Ks. Piotr Maciejski – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Raciborzu; odwołany z parafii pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Daniel Maksymowicz – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Rocha w Tułowicach; odwołany z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.
  • Ks. Robert Mazurkiewicz CRL – mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Łączniku. 
  • Ks. Paweł Michalewski – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku; odwołany z parafii pw. Matki Bożej w Raciborzu.
  • Ks. Wojciech Modelski – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie; odwołany z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Łączniku.
  • Ks. Wiesław Mróz – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem; odwołany z parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach.
  • Ks. Damian Ostrowski – mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich; odwołany z parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Mariusz Pierzyna – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku; odwołany z parafii pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.
  • Ks. Grzegorz Podburaczyński – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy); odwołany z parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach.
  • Ks. Andrzej Przybyła – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach; odwołany z parafii pw. Trójcy Świętej w Korfantowie.
  • Ks. Bartosz Radecki – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu; odwołany z parafii pw. św. Michała Archanioła w Prudniku.
  • Ks. Janusz Sobiś – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich; odwołany z parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Marek Sobotta – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej w Raciborzu; odwołany z parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie.
  • Ks. Marek Sojka – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu; odwołany z parafii pw. św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi.
  • Ks. Tomasz Szczeciński – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie; odwołany z parafii pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich.
  • Ks. Leszek Zarzycki – mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej w Korfantowie; odwołany z parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach.
  • Ks. Benedykt Barski – mianowany rezydentem parafii pw. Trójcy Świętej w Bogacicy; odwołany z urzędu rezydenta parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach. 
 

Nominacje neoprezbiterów

  • Marcin Adamiec – mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie.
  • Robert Józef – mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.
  • Tomasz Koterba – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała w Opolu-Półwsi.
  • Przemysław Król – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.
  • Łukasz Libowski – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Radosław Łacek – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Prudniku.
  • Marcin Pilch – mianowany wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Mateusz Podkówka – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.
  • Kamil Ponikowski – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku.
  • Tomasz Wieliczko – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja w Ujeździe.
  • Piotr Willner – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

 

Odwołania 

  • Ks. Stanisław Bober – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Nawiedzenia NMP w Płużnicy Wielkiej (emerytura).
  • Ks. Jerzy Chybicki – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Aniołów Stróżów w Gostomii (emerytura).
  • Ks. Andrzej Góra – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Urbana w Wędzinie (urlop zdrowotny).
  • Ks. Erwin Mateja – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi (Wydział Teologiczny UO).
  • Ks. Wiesław Szeląg – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim (emerytura).
  • Ks. Stanisław Wąsik – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi (emerytura).
 
 



Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.