Nominacje i zmiany w instytucjach diecezjalnych

  • Ks. Andrzej Majcherek – mianowany Dyrektorem Biura Podróży św. Jacek; odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Trójcy Świętej w Ściborzycach Małych (z dniem 1.07.2014 r.).
  • Ks. Paweł Dubowik – mianowany kapelanem Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie;   odwołany z urzędu administratora parafii pw. św. Urbana w Głębinowie.
  • Ks. Łukasz Szablicki – mianowany Dyrektorem Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Miedoni; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Raciborzu.
  • Ks. Krzysztof Trembecki – mianowany asystent egzorcysty diecezjalnego; odwołany z urzędu kapelana Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie.


Nominacje i zmiany proboszczowskie

  • Ks. Benedykt Barski – mianowany proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Burgrabicach; odwołany z urzędu rezydenta w parafii pw. Trójcy Świętej w Bogacicy.
  • Ks. Jerzy Wybraniec – mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Chocianowicach; odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łubnianach.
  • Ks. Krzysztof Blaut – mianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Suchym Borze; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.
  • Ks. Tomasz Gierga – mianowany proboszczem parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach; odwołany z urzędu wikariusza tejże parafii.
  • Ks. Robert Mazurkiewicz – mianowany administratorem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Łączniku.
  • Ks. Ryszard Michalik – mianowany proboszczem parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach; odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie.
  • Ks. Przemysław Seń – mianowany proboszczem parafii pw. św. Urbana w Głębinowie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku.
  • Ks. Tomasz Józkowicz – mianowany administratorem parafii pw. św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie; odwołany z urzędu rezydenta w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie.
  • Ks. Marek Terlecki – mianowany proboszczem parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łubnianach; odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ścinawie Małej.
  • Ks. Kamil Grund – mianowany proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Ściborzycach Małych;  odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Bartłomieja w Głogówku (z dniem 1.07.2014 r.).
  • Ks. Marcin Kulisz - mianowany proboszczem parafii pw. św. Anny i św. Jadwigi w Dębskiej Kuźni; odwołany z urzędu rezydenta w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu.
  • Ks. Robert Skornia - mianowany proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rzymkowicach; odwołany z urządu proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Grzędzinie.


Nominacje i zmiany wikariuszowskie

  • Ks. Piotr Ochoński  – mianowany wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego w Otmęcie;  odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie.
  • Ks. Mariusz Pełechaty – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach.
  • Ks. Tomasz Cymbalista – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu.
  • Ks. Zygmunt Nagel – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu.
  • Ks. Łukasz Gniła – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie.
  • Ks. Krzysztof Drzewiecki – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jacka w Opolu;  odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ducha Świętego w Otmęcie.
  • Ks. Grzegorz Bławicki – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała w Prudniku.
  • Ks. Mariusz Gawłowski – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Trójcy Świętej w Leśnicy.
  • Ks. Mariusz Ołdak – mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Łączniku; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. NSPJ w Raciborzu.
  • Ks. Piotr Reimann – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jerzego w Prószkowie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku.
  • Ks. Sebastian Szajda – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jacka w Opolu.
  • Ks. Stanisław Zioła – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. NSPJ w Kluczborku.
  • Ks. Krzysztof Bytomski – mianowany wikariuszem parafii pw. pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.
  • Ks. Adam Łotocki – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach.
  • Ks. Arkadiusz Książek – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach.
  • Ks. Grzegorz Dominik – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie.
  • Ks. Paweł Chlipała – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja w Głogówku; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Dominika w Nysie (z dniem 1.07.2014 r.).
     

Wyjazdy do pracy duszpasterskiej poza granicami kraju

  • Ks. Wiesław Garbacz – oddelegowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jerzego w Prószkowie.
  • Ks. Piotr Janaszczyk – oddelegowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w diecezji Rottenburg-Stuttgart; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.


Nominacje neoprezbiterów

  • Ks. Paweł Czernichowski – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.
  • Ks. Mateusz Dąbrowski – mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej w Leśnicy.
  • Ks. Dariusz Domerecki – mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku.
  • Ks. Tomasz Gajda – mianowany wikariuszem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu.
  • Ks. Dawid Górniak – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Prudniku.
  • Ks. Michał Kaczówka – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrziciela w Ozimku.
  • Ks. Artur Kasprzycki – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.
  • Ks. Arnold Klita – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.


Mianowani rezydentami w parafiach

  • Ks. Mariusz Sobek – mianowany rezydentem w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu; odwołany z urzędu Dyrektora Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Miedoni.
  • Ks. Andrzej Ochman – mianowany rezydentem w parafii pw. bł. Czesława w Opolu po studiach w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie.
  • Ks. Edward Matusz – mianowany rezydentem w parafii pw. Trójcy Świętej w Bogacicy.


Odwołania

  • Ks. Antoni Grycan – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Suchym Borze (emerytura).
  • Ks. Jan Kęsek – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Burgrabicach (emerytura).
  • Ks. Antoni Komor – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach (emerytura).
  • Ks. Wilhelm Schiwon – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach (emerytura).
  • Ks. Paweł Stotko – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. pw. Narodzenia NMP w Chocianowicach (emerytura).
  • Ks. Reinhold Gordzielik – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu (emerytura).


 



Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.