Nominacje do duszpasterstwa specjalistycznego

  • Ks. mgr Adrian Bombelek - mianowany duszpasterzem motocyklistów rejonu raciborskiego (z dniem 4.12.2015 r.)

 

Nominacje i zmiany w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu

  • Ks. dr Grzegorz Ciuła – mianowany wicerektorem (diecezja gliwicka);
  • Ks. dr hab. Andrzej Andrewald – odwołany z funkcji wicerektora;
  • Ks. dr Damian Dolnicki – odwołany z funkcji prefekta (diecezja gliwicka);
  • Ks. mgr Krzysztof Dulęba – mianowany ojcem duchownym (diecezja gliwicka);
  • Ks. dr Grzegorz Kadzioch – odwołany z funkcji rektora (diecezja gliwicka);
  • Ks. mgr Jerzy Krawczyk – odwołany z funkcji ojca duchownego (diecezja gliwicka)
  • Ks. dr Grzegorz Kublin – mianowany rektorem, odwołany z funkcji prefekta;
  • Ks. mgr–lic. Piotr Kutynia – mianowany prefektem, odwołany z funkcji prokuratora;
  • Ks. mgr Krystian Muszalik – mianowany prokuratorem, odwołany z funkcji wikariusza parafii Podwyższenia; Krzyża Świętego w Opolu.

 

Nominacje i zmiany w instytucjach diecezjalnych

  • Ks. Piotr Hetman – proboszcz parafii pw. św. Rocha w Dąbrówce Górnej, mianowany diec. duszpasterzem trzeźwości (z dniem 13 czerwca);
  • Ks. Łukasz Knieć – odwołany z funkcji wikariusza parafii pw. św. Józefa w Opolu–Szczepanowicach, mianowany diec. duszpasterzem młodzieży (z dniem 25 sierpnia 2015 r);
  • Ks. Andrzej Morawiec – proboszcz parafii pw. NSPJ w Roszkowie, mianowany diec. duszpasterzem głuchoniemych i niedosłyszących (z dniem 17 czerwca 2015).

 

Nominacje proboszczowskie – dekrety wchodzą w życie z dniem 1 lipca 2015 r.

  • O. Rafał Bytner OMI    – mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa Robotnika w Bodzanowie;
  • O. Arkadiusz Markowski CM – mianowany proboszczem parafii pw. św. Michała Arch. w Grodkowie;
  • O. Tadeusz Michaluk OMI – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Józefa Robotnika w Bodzanowie;
  • Ks. Marian Oleksy CM – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Grodkowie;
  • Ks. Krzysztof Pustelak – proboszcz parafii pw. św. Floriana w Przydrożu Małym, mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Krapkowicach.
     

Nominacje proboszczowskie – dekrety wchodzą w życie z dniem 25 sierpnia 2015 r.

  • Ks. Jarosław Dąbrowski – wikariusz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu, mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NM w Branicach;
  • O. Lucjan Franek OFM – proboszcz parafii pw. św. Paschalisa w Raciborzu, mianowany proboszczem parafii NSPJ w Zawadzkiem;
  • Ks. Ryszard Kościelny – proboszcz parafii MB Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej, mianowany proboszczem Nawiedzenia NMP w Grudyni Wielkiej;
  • Ks. dziek. Bernard Kotula – proboszcz parafii NSPJ w Zawadzkiem, mianowany proboszczem parafii pw. św. Małgorzaty Dz. i Męcz. w Twardawie;
  • Ks. Bartłomiej Krajewski –  wikariusz parafii pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Op., mianowany proboszczem parafii pw. św. Jerzego w Podlesiu;
  • Ks. Marek Krzewicki – proboszcz parafii pw. św. Jerzego w Podlesiu; mianowany proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Korfantowie;
  • O. Barnaba Lewkowicz OFM – wikariusz parafii pw. św. Paschalisa w Raciborzu, mianowany proboszczem parafii pw. św. Paschalisa w Raciborzu;
  • Ks. Edward Matusz    – rezydent parafii pw. Trójcy Świętej w Bogacicy, mianowany administratorem parafii pw. MB Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej;
  • Ks. Wiesław Mróz – wikariusz parafii pw. NSPJ w Zawadzkiem, mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa Robotnika w Zawiści;
  • Ks. Norbert Nowotny – proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Ap. w Makowicach, mianowany proboszczem parafii pw. MB Różańcowej w Raciborzu–Sudole;
  • Ks. Tadeusz Romanek – proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Branicach, mianowany rektorem kościoła pw. Niepok. Poczęcia NMP w Świerklach przy parafii pw. Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach;
  • Ks. Mariusz Stafa – wikariusz parafii pw. Bożego Ciala i św. Norberta w Czarnowąsach, mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Bpa w Fałkowicach;
  • Ks. Jerzy Tomeczek – proboszcz parafii pw. św. Józefa Robotnika w Zawiści, mianowany proboszczem parafii pw. NMP Królowej Świata w Kędzierzynie-Koźlu–Rogach;
  • Ks. Karol Wacholc MSF – mianowany proboszczem parafii pw. św. Floriana w Przydrożu Małym (z dniem 16 lipca 2015 r.)
  • Ks. Leszek Zarzycki     – wikariusz parafii pw. Trójcy Świętej w Korfantowie, mianowany proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Ap. w Makowicach.
     

Zmiany wikariuszowskie – dekrety wchodzą w życie z dniem 1 lipca 2015 r.

  • Ks. Roger Fo–Yau Edowou SVD – mianowany wikariuszem parafii pw. MB Bolesnej w Nysie;
  • O. Bogusław Harla OMI – odwołany z funkcji wikariusza parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenod w K–Koźlu;
  • Ks. Tomasz Kafka SVD – odwołany z funkcji wikariusza parafii pw. MB Bolesnej w Nysie;
  • O. Dominik Ochlak OMI – odwołany z funkcji wikariusza parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenod w K–Koźlu;
  • O. Mariusz Piasecki OMI – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenod w K–Koźlu;
  • O. Tomasz Woźny OMI – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenod w K–Koźlu.
     

Zmiany wikariuszowskie – dekrety wchodzą w życie z dniem 25 sierpnia 2015 r.

  • O. Ezechiel Adamski OFM    – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Paschalisa w Raciborzu;
  • Ks. Tomasz Cymbalista  – wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach;
  • Ks. Krzysztof Deszczka – wikariusz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu, mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach–Otmęcie;
  • Ks. Tadeusz Dziedzic – wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu;
  • Ks. Andrzej Flak – wikariusz parafii pw. św. Michała Arch. w Prudniku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba i Agnieszki w Nysie;
  • Ks. Adam Gromada – wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej w Raciborzu;
  • Ks. Piotr Jędras – wikariusz parafii pw. NSPJ w Gogolinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu;
  • Ks. Wojciech Kępkowski – wikariusz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich, mian wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie–Koźlu;
  • Ks. Tomasz Koterba    – wikariusz parafii pw. św. Michała Arch. w Opolu–Półwsi, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie–Koźlu;
  • Ks. Michał Krupa – wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku, mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Ciala i św. Norberta w Czarnowąsach;
  • Ks. Arkadiusz Książek SAC – wikariusz parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach, mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Strzelcach Opolskich;
  • O. Wiktor Lata OFM – duszpasterz młodzieży na Górze Świętej Anny, mianowany wikariuszem parafii pw. NSPJ w Zawadzkiem;
  • Ks. Ireneusz Najdek SAC  – mianowany wikariuszem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu;
  • Ks. Piotr Piontek – wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach–Otmęcie, mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej w Bogacicy;
  • Ks. Grzegorz Podburaczyński – wikariusz parafii pw. MB Bolesnej w Kłodnicy, mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Głubczycach;
  • Ks. Krzysztof Romański –  wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach–Otmęcie, mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej w Korfantowie;
  • Ks. Marek Sobotta – mianowany wikariuszem parafii NSPJ w Gogolinie;
  • Ks. Marek Sojka – wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie–Koźlu, mianowany wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego w Krapkowicach–Otmęcie;
  • Ks. Jan Szymańczuk SDB    – rez. parafii pw. MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku, mianowany wikariuszem parafii pw. MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku;
  • Ks. Krzysztof Tessmer OSsT    – wikariusza parafii pw. Matki Bożej w Raciborzu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich.
     

Rezydenci – dekrety wchodzą w życie z dniem 25 sierpnia 2015 r.

  • Ks. Hieronim Gorszczuk – rezydent przy parafii pw. św. Rocha w Starych Budkowicach, mianowany rezydentem przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Otmęcie;
  • Ks. Krzysztof Kazimierz – rezydent przy parafii pw. św. Jacka w Kamieniu Śl., mianowany rezydentem przy parafii pw. MB Bolesnej w Kłodnicy;
  • Ks. Damian Ostrowski – wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Op., mianowany rezydentem przy parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu;
  • Ks. Joachim Solga – proboszcz parafii pw. św. Stanisława Bpa w Fałkowicach, mianowany rezydentem przy parafii pw. św. Zygmunta i Jadwigi Śl. w Koźlu;
  • Ks. Jarosław Staniszewski – odwołany z funkcji diec. duszpasterza młodzieży, mianowany rezydentem przy parafii pw. św. Michala Arch. w Opolu-Połwsi.  
  • Ks. Jan Tomaszewski – rezydent przy parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu, mianowany rezydentem przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie.
     

Skierowanie na studia specjalistyczne – dekrety wchodzą w życie z dniem 25 sierpnia 2015 r.

  • Ks. Piotr Herok –  wikariusz parafii pw. NSPJ w Raciborzu, skierowany na teologię biblijną w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II;
  • Ks. Przemysław Król    –  wikariusz parafii pw. św. Jakuba Ap. i św. Agnieszki w Nysie, skierowany na psychologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II;
  • Ks. Łukasz Libowski    –  wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie–Koźlu, skierowany na filozofię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
     

Skierowani do pracy poza diecezją – dekrety wchodzą w życie z dniem 1 lipca 2015 r.

  • Ks. Krzysztof Bytomski –  wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie, przechodzi do pracy w diec. San Antonio (Stany Zjednoczone);
  • Ks. Piotr Ochoński – wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Otmęcie, przechodzi do pracy w diec. świdnickiej;
  • Ks. Mateusz Podkówka – wikariusz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu, przechodzi do pracy w Ramach Kampusu Nowej Ewangelizacji w diec. zielonogórsko–gorzowskiej.
     

Skierowani do pracy poza diecezją – dekret wchodzi w życie z dniem 25 sierpnia 2015 r.

  • Ks. Franciszek Lehnert – rektor kość. pw. Niepok. Poczęcia NMP w Świerklach, przechodzi do pracy w Ruchu Focolari (Brazylia).
     

Na emeryturę odchodzą – dekrety wchodzą w życie z dniem 25 sierpnia 2015 r.

  • Ks. radca Eugeniusz Białas  – proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty Dz. i Męcz. w Twardawie;
  • Ks. radca Marian Pleśniak – proboszcz parafii pw. NMP Królowej Świata w K–Koźlu, Rogach;
  • Ks. radca Józef Przywara – proboszcz parafii pw. MB Różańcowej w Raciborzu–Sudole;
  • Ks. radca Józef Smalara – proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Grudyni Wielkiej;
  • Ks. prałat Andrzej Ziółkowski    – proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Korfantowie.



Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.