Filtr
 • Śp. ks. Jan Bogacki

  W dniu 19 kwietnia 2018 r. odszedł do wieczności ks. Jan Bogacki, lat 69, emerytowany proboszcz parafii bł. Czesława w Górażdżach.

  • Eksportacja – w niedzielę 22 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w kościele pw.  bł. Czesława w Górażdżach;
  • Pogrzeb – w poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w kościele
  ...
 • Śp. Roman Szuper

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarł śp. Roman Szuper, ojciec o. Salezego Szupera OFM, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii św. Franciszka z Asyżu w Borkach Wielkich w dekanacie Olesno.

  Jego pogrzeb odbędzie się w środę 11 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gliwicach.

  Polecajmy śp. Romana Bożemu Miłosierdziu:  Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…

 • Śp. Maria Wójcik

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarła śp. Maria Wójcik, lat 79, matka ks. Korneliusza Wójcika, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii Opatrzności Bożej w Raszowej, w dekanacie Ozimek.

  Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 10 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kątach Opolskich.

  Polecajmy śp. Marię Bożemu Miłosierdziu: 

  ...
 • Inauguracja obchodów jubileuszowych 500-lecia kościoła pw. św. Anny w Oleśnie

  W tym roku przypada jubileusz 500-lecia poświęcenia kościoła pw. św. Anny w Oleśnie. Z tej racji zapraszamy do naszego diecezjalnego sanktuarium na uroczystą inaugurację obchodów jubileuszowych. Msza św. rozpoczynająca obchody pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai zostanie odprawiona 15 kwietnia o godz. 11.oo w kościele pw.

  ...
 • Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia

  Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Opolskiej oraz Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia zapraszają na diecezjalne uroczystości Dnia Świętości Życia, które odbędą się w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19.00 w kościele seminaryjno-akademickim pw. Św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1 w Opolu. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Paweł Stobrawa. W

  ...
 • Msza Krzyżma w Wielki Czwartek w kościele seminaryjno-akademickim

  Biskup Opolski Andrzej Czaja wraz z Biskupami Pomocniczymi zapraszają wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., ministrantów oraz członków scholi parafialnych na Mszę św. Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i poświęceniem Olejów Świętych. Msza św. rozpocznie się o godz. 9.30 w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi w Opolu przy ul. Drzymały 1. Tam też będzie można odebrać

  ...
 • Triduum Paschalne na antenie Radia Doxa

  Triduum Paschalne przynosi w programie Radia Doxa sporo zmian. Jak zwykle polecamy transmisje liturgii z opolskiej katedry (Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.30, Wielka Sobota o godz. 20.00, Ciemna Jutrznia w Wielki Piątek o godz. 8.00). W Wielki Czwartek zaprosimy też na transmisję Mszy Krzyżma oraz wspomnimy zmarłych w minionym roku

  ...
 • Śp. Paweł Kałuża

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarł śp. Paweł Kałuża, l. 83, ojciec ks. Norberta Kałuży, kapłana pochodzącego z naszej diecezji pracującego obecnie w diecezji Achen.

  Jego pogrzeb odbędzie się w środę 28 marca 2018 r. o godz. 11.00 w parafii Św. Antoniego w Zdzieszowicach. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym św. Antoniego, a po niej nastąpi pogrzeb na cmentarzu w Zdzieszowicach.

  Polecajmy

  ...
 • Emaus kapłańskie 2018

  Tegoroczne Kapłańskie Emaus odbędzie się w środę 11 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w parafii Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy. Do udziału w nim Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych.

 • Zaproszenie do obchodów Truduum Paschalnego

  Triduum Paschalne to święte dni, skłaniające do medytacji nad głównymi wydarzeniami naszego odkupienia, które są główną treścią naszej wiary. Rozpoczynają się wieczorem w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a kończą  Niedzielą Zmartwychwstania. Jest to szczytowy moment całego roku liturgicznego, w którym jesteśmy wezwani do

  ...

Strona 1 z 227Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.