Filtr
 • Śp. Oskar Przyklenk

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że zmarł śp. Oskar Przyklenk, l. 82, ojciec ks. Waldemara Przyklenka, Wiceoficjała Sądu Diecezji Opolskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 22 czerwca o godz. 15.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Przechodzie.

  Polecajmy śp. Oskara Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 • Dyspensa Biskupa Opolskiego

  Dyspensa Biskupa Opolskiego na piątek po Bożym Ciele. Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w piątek 16 czerwca 2017 roku.

 • Ekumeniczny Dzień Biblii 2017

  Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego oraz parafie Ewangelicko-Augsburskie w Opolu i Pokoju zapraszają na Ekumeniczny Dzień Biblii, który będzie miał miejsce w Pokoju (kościół parafii Ewangelicko-Augsburskiej - ul. 1-go Maja 12), 10 czerwca 2017 (sobota). Całodzienne czytanie tekstów biblijnych zakończy nabożeństwo

  ...
 • Śp. ks. Krzysztof Korgel

  Dnia 5 czerwca 2017 r. zmarł ks. Krzysztof Korgel, l. 66, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Obrowcu.

  • eksportacja odbędzie się w czwartek 8 czerwca o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Obrowcu;
  • pogrzeb  w piątek 9 czerwca o godz. 10.00 również w
  ...
 • Motocykliści zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej

  Dnia 11 czerwca  wyrusza z Wrocławia z pielgrzymką do Fatimy 170 motocykli z okazji 100-lecia objawień. Nie wszyscy mogą wziąć w niej udział, ale wszyscy mogą się pomodlić za Polskę, Europę i Świat, dlatego w tym samym dniu o tej samej godzinie odmówione zostaną wszystkie tajemnice Różańca Świętego i będzie to miało miejsce 17

  ...
 • Śp. Hildegarda Nocoń

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że Pan odwołał do wieczności śp. Hildegardę NOCOŃ, matkę ks. Norberta Noconia, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii św. Bartłomieja w Suchej.

  Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godz. 11.00 w parafii Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi.

  Polecajmy śp. Hildegardę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 • Śp. Maria Kus

  Zawiadamiamy, że zmarła śp. Maria Kus, l. 83, matka o. Waldemara Kusa, pochodzącego z parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie wieloletniego misjonarza w Ghanie, obecnie pracującego w Pieniężnie.

  Jej pogrzeb odbędzie się w piątek 2 czerwca o godz. 12.00 w parafii Bożego Ciała w Oleśnie.

  Polecajmy śp. Marię Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 • Śp. ks. Hubert Dobiosz

  Zawiadamiamy, iż do Domu Ojca odszedł pochodzący z parafii Dobrego Pasterza w Górkach Śląskich w diecezji gliwickiej ks. Hubert Dobiosz, który ostatnie lata emerytury spędził w Niemczech.  

 • Pokaz filmu dokumentalnego pt. „Prawda ponad wszystko. Opowieść o ks. Dzierżonie" w Kopicach

  Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach zaprasza w niedzielę 28 maja, godz. 16.00 na pokaz filmu dokumentalnego pt. „Prawda ponad wszystko. Opowieść o ks. Dzierżonie" w reżyserii Teresy Kudyby.

  Film otrzymał Grand Prix na Festiwalu Filmowym Mediatravel oraz nominację do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.

  Film o największym pszczelarzu świata, ks. Janie Dzierżonie nieprzypadkowo prezentujemy w

  ...
 • Pielgrzymka Mniejszości Narodowych na Górę św. Anny 2017

  Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 4 czerwca 2017 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwa w intencji rodzin i młodego pokolenia; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa

  ...

Strona 1 z 206Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.