Filtr
 • Ekumeniczna Modlitwa Młodych

  W I Niedzielę Adwentu 3 grudnia o godz. 16.00 w kościele seminaryjno-akademickim odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Towarzyszyć jej będzie motto: „Ducha nie gaście!”. Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, przygotowanym przez młodzież katolicką wraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-augsburskiego i

  ...
 • Śp. Sylwia Leśniak

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że do wieczności odeszła śp. Sylwia Leśniak, l. 62, matka ks. Daniela Leśniaka, ojca duchownego w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu.

  Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek 30 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

  Polecajmy zmarłą śp. Sylwię Bożemu Miłosierdziu:

  ...
 • Warsztaty Chórmistrzowskie

  Diecezja Opolska w ramach projektu „Pochwała Muzyki” zaprasza dyrygentów Euroregionu Pradziad na Warsztaty Chórmistrzowskie. Warsztaty odbędą się 4 grudnia br., w godz. 15:30-17:30 w salach opolskiej Muzykologii (WT UO, Opole, ul. Drzymały 1a). Część wykładową oraz zajęcia z udziałem Chóru Schola Cantorum

  ...
 • Dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św.

  Doroczny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. odbędzie się w Uroczystość Chrystusa Króla, 26 listopada 2017 r.  w kościele seminaryjno-akademickim (ul. Drzymały 1A. Rozpoczęcie skupienia o godz. 10.3o. W programie przewiduje się modlitwę różańcową, okazję do sakramentu pokuty, Mszę św. (godz. 11.oo), spotkanie przy kołoczu oraz

  ...
 • Śp. Eugeniusz Sługocki

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie, zawiadamiamy, że odszedł do Pana śp. Eugeniusz Sługocki, l. 81, ojciec ks. Piotra Sługockiego, proboszcza parafii św. Anny w Wiechowicach (ex curr. Jakubowice i Turków) w dekanacie Branice. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 25 listopada 2017 r., o godz. 10.30, w parafii św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu.

  Polecajmy zmarłego śp. Eugeniusza Bożemu Miłosierdziu: Wieczny

  ...
 • Międzynarodowa Konferencja Ekumeniczna „Misja Kościoła – ekumenizm – tożsamość wyznaniowa”

  Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na Międzynarodową Konferencję Ekumeniczną „Misja Kościoła – ekumenizm – tożsamość wyznaniowa”, która odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2017 r. w Kamieniu Śląskim i w Opolu. Jednym z prelegentów będzie kard. Kurt Koch, przewodniczący ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

  ...
 • Śp. ks. Józef Gacka

  W dniu 16 listopada 2017 r. odszedł do wieczności śp. ks. Józef Gacka, lat 78, emerytowany proboszcz parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu.

  - Eksportacja – w niedzielę, 19 listopada 2017 r. o godz. 16.00 w kościele pw. św. Tomasza Apostoła w Kietrzu;

  - Pogrzeb – w poniedziałek, 20 listopada 2017 r. o godz. 10.30 w kościele pw. św. Tomasza Apostoła w

  ...
 • Śp. Eugeniusz Spałek

  w sobotę 11 listopada w wieku 70 lat zmarł śp. Eugeniusz Spałek, tata ks. Adama Spałka, wizytatora katechetycznego i pracownika Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

  Pogrzeb odbędzie się w środę 15 listopada o godz. 11.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Tarnowskich Górach - Strzybnicy.

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 • Śp. Waldemar Leszczyński

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarł śp. Waldemar Leszczyński, l. 50, brat ks. Adama Leszczyńskiego, proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Nysie.

  Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 13 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w kościele św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy.

  Polecajmy śp. Waldemara Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 • Koncert poświęcony ks. Krzysztofowi Grzywoczowi

  Zapraszamy na koncert pamięci „W duchu i przyjaźni” poświęcony ks. Krzysztofowi Grzywoczowi. To niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce w środę 29 listopada 2017 roku w auli seminaryjnej w Opolu ( ul. Drzymały 1). Początek koncertu o godz. 19.00, natomiast o godz. 17.00 w kościele seminaryjnym zostanie odprawiona

  ...

Strona 1 z 218Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.