Filtr
 • Śp. Łucja Wieczorek

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 29 lipca 2017 r. w wieku 92 lat zmarła śp. Łucja Wieczorek, matka ks. Franciszka Wieczorka (kapłana diecezji gliwickiej). Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek 3 sierpnia 2017 r. o godz. 11.00 w Dobrzeniu Wielkim w kościele pw. św. Rocha.

  Polecajmy śp. Łucję Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…

 • Odpust ku czci Matki Boskiej Anielskiej w Prudniku-Lesie


  Franciszkanie z Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku Lesie oraz Franciszkański Zakon Świecki regionu opolsko-gliwickiego zapraszają w niedzielę 6 sierpnia 2017 roku na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej tzw. Porcjunkuli. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.30 procesją różańcową do „Zielonego Krzyża”. Po różańcu konferencję wygłosi o. Teofil Niewiński, a następnie odśpiewane zostaną Godzinki ku czci

  ...
 • Śp. Eryk Wilczek

  Wczoraj wieczorem, 25 lipca br., odszedł do Pana po długiej chorobie śp. Eryk Wilczek, ojciec kapłana diecezji gliwickiej - ks. Rudolfa Wilczka, proboszcza w parafii św. Macieja w Zabrzu.

  Jego pogrzeb odbędzie się w parafii św. Michała Archanioła w Pisarzowicach w piątek 28 lipca o godz. 11.00.

  Polecajmy śp. Eryka Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie...
   

 • Odpust ku czci św. Anny w Czarnowąsach

  Obchody ku czci patronki diecezji w Czarnowąsach odbędą się od 29 do 31 lipca. W sobotę 29 lipca o 18.30 nieszpory, o 19.00 Msza św. w intencji babć i dziadków. W niedzielę 30 lipca Msze św. o 7.00,9.00, o 11.00 Suma odpustowa. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr Piotr Kuc. Po południu o 17.00 nieszpory i Koncert dla Babci Anny. Wystąpi Adam Pierończyk - koncertujący na całym świecie wybitny saksofonista, kompozytor i lider znany jako jeden z

  ...
 • Odpust ku czci św. Anny na Górze Świętej Anny

  Obchody Wielkiego Odpustu ku czci św. Anny potrwają 29 i 30 lipca. W sobotę 29 lipca o 17.30 – odprawione zostaną nieszpory ku czci św. Anny w bocznej kaplicy przy bazylice, a o 18.00 - Msza św. w bazylice. W niedzielę od 8.00 - witanie pielgrzymów w bazylice, o 10.15 - Godzinki ku czci św. Anny w grocie lurdzkiej, o 11.00 - Suma odpustowa, której

  ...
 • Sesja plenarna Luterańsko-Katolickiej Komisji ds. Jedności w Kamieniu Śląskim

  W dniach 18-25 lipca 2017 r. odbywa się w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Kamieniu Śląskim sesja plenarna Luterańsko-Katolickiej Komisji ds. Jedności, czyli najwyższej, światowej rangi spotkanie grupy katolickich i luterańskich teologów oraz hierarchów. Poprzednia taka sesja w Kamieniu Śląskim odbyła się w roku 1999 i

  ...
 • Śp. ks. infułat Marian Żagan

  W dniu 14 lipca 2017 r. zmarł ks. infułat Marian Żagan, lat 82, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach.

  • Eksportacja – w poniedziałek, 17 lipca 2017 r. o godz. 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach;
  • Pogrzeb – we wtorek, 18
  ...
 • Śp. Pelagia Spyrka

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 13 lipca 2017 r. odeszła do wieczności śp. Pelagia Spyrka, lat 93, matka ks. Benedykta Spyrki, proboszcza parafii w Pokrzywnicy. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę 15 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie.

  Polecajmy śp. Pelagię Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 • Odpust ku czci św. Anny w Oleśnie

  Duszpasterze parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie serdecznie zapraszają na doroczny odpust ku czci św. Anny, który obchodzony będzie w dniach 29-31 lipca br. w kościele św. Anny w Oleśnie.

 • Śp. Anna Wolnik

  Zawiadamiamy, że Pan odwołał do wieczności śp. Annę Wolnik, lat 90, matkę ks. Franciszka Wolnika, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii pw. Chrystusa Króla w Kadłubie w dekanacie Strzelce Opolskie.

  Jej pogrzeb odbędzie się w środę 12 lipca o godz. 11.00 w parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Nędzy (diecezja gliwicka).

  Polecajmy śp. Annę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Strona 1 z 209Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.