Filtr
 • Śp. Zofia Szpek

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie, zawiadamiamy, że w wieku 78 lat odeszła do wieczności śp. Zofia Szpek, matka ks. Józefa Szpeka, kapłana naszej diecezji posługującego w diecezji gliwickiej.

  Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, 13 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 w kościele pw. św. Andrzeja w Zabrzu.

  Polecajmy śp. Zofię Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…

  ...
 • Śp. ks. Józef Kobyłka

  W dniu 5 czerwca 2019 r. zmarł ks. Józef Kobyłka, lat 67, proboszcz parafii św. Walentego w Walcach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym terminie:

  • Eksportacja – we wtorek 11 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w kościele pw. św. Walentego Walcach;
  • Pogrzeb – w środę 12 czerwca 2019 r. o godz. 10.30 w kościele pw. św.
  ...
 • Śp. Christian Klinger

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie, zawiadamiamy, że w wieku 63 lat w tragicznym wypadku w pracy zginął, zamieszkały w Niemczech, śp. Christian Klinger, brat ks. Waldemara Klingera, proboszcza parafii katedralnej Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

  Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę 29 maja 2019 r. o godz. 11.00 w Oleśnie. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. Bożego Ciała w Oleśnie, a

  ...
 • Uroczystości pogrzebowe śp. Biskupa Jana Bagińskiego

  Informacje liturgiczne i porządkowe dla księży.

 • Księgi kondolencyjne

  W związku ze śmiercią emerytowanego opolskiego biskupa pomocniczego Jana Bagińskiego przygotowano Księgi kondolencyjne dla wszystkich, którzy poprzez wpis do nich zechcą uczcić pamięć zmarłego biskupa Jana.

 • Śp. Biskup Jan Bagiński

  W niedzielę 19 maja 2019 r. w godzinach wieczornych odszedł do wieczności śp. Ksiądz Biskup Jan Bagiński, emerytowany opolski biskup pomocniczy.

  * * *

  Porządek uroczystości pogrzebowych:

  Niedziela, 26 maja 2019 r.

  godz. 14.30 – pierwsza stacja pogrzebowa z wyprowadzeniem ciała z

  ...
 • Śp. Brat Jerzy Adam Marszałkowicz

  Brat Jerzy Adam Marszałkowicz pochodził z wioski pod Tarnowem. Po wojnie razem z rodzicami przeniósł się do Wrocławia, gdzie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego i przyjął niższe święcenia kapłańskie.

  Od 1969 roku pracował na furcie seminarium, gdzie miał ciągłą styczność z bezdomnymi, biednymi,

  ...
 • Śp. Jerzy Adam Marszałkowicz

  W poniedziałek 13 maja w szpitalu w Nysie zmarł br. Jerzy Adam Marszałkowicz.

  Miał 88 lat.

 • Akademia Duchowości w Opolu

  W sobotę 11 maja w Katedralnym Domu Katechetycznym odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu zatytułowanego „Akademia Duchowości”. Konferencję „Rola Maryi w życiu duchowym” wygłosi Tomasz Chyra z Domowego Kościoła. Rozpoczęcie o godz. 10:00.

 • Akademia Duchowości w Opolu

  W sobotę 11 maja w Katedralnym Domu Katechetycznym odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu zatytułowanego „Akademia Duchowości”. Konferencję „Rola Maryi w życiu duchowym” wygłosi Tomasz Chyra z Domowego Kościoła. Rozpoczęcie o godz. 10:00.

Strona 1 z 256Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.