Filtr
 • Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

  Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza tegorocznych maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 19 kwietnia 2017 r. W programie pielgrzymki: 11.00 - rozpoczęcie i konferencja w auli o. Kordeckiego; 13.00 - Msza św. pod przewodnictwem biskupa. Zgłoszenia grup należy dokonać mailowa na adres: biuro@botafe.pl z

  ...
 • Msza Krzyżma w Wielki Czwartek

  Biskup Opolski Andrzej Czaja wraz z Biskupami Pomocniczymi zapraszają wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., ministrantów oraz członków scholi parafialnych na Mszę św. Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i poświęceniem Olejów Świętych. Msza św. rozpocznie się o godz. 9.30. Oleje dla poszczególnych dekanatów oraz materiały duszpasterskie będzie można odebrać po Mszy

  ...
 • Śp. Teresa Gnat

  Dzieląc smutek współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarła śp. Teresa Gnat, matka ks. Janusza Gnata, rezydenta w parafii pw. św. Mikołaja w Rudnie  (diecezja gliwicka).

  Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę 12 kwietnia o godz. 10.00 w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Opolu, a po niej odprowadzenie od bramy głównej cmentarza do grobu.

  Polecajmy śp. Teresę

  ...
 • Noc Konfesjonałów

  Wychodząc naprzeciw potrzebom zabieganych i poszukujących mieszkańców Opolszczyzny, duszpasterze posługujący w 18 kościołach, po raz kolejny organizują spowiedź w godzinach wieczornych, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Noc Konfesjonałów. Sięgając do materiałów zamieszczonych na stronie internetowej oraz w aplikacjach na

  ...
 • Nabożeństwo pokutne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

  Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. na godzinę 14.00 do Katedra Opolskiej osoby żyjące w związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo pokutne. Będzie to okazja, aby przełamać się słowem Pańskim, razem pomodlić się i otrzymać szczególne błogosławieństwo na trudne trwanie w jedności z Bogiem.

 • Śp. Elżbieta Czekańska

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarła śp. Elżbieta Czekańska, lat 80, matka ks. Andrzeja Czekańskiego, proboszcza parafii pw. św. Jana Nepomucena w Kolnowicach w dekanacie bialskim.

  Jej pogrzeb odbędzie się w środę 5 kwietnia o godz. 12.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.

  Polecajmy śp. Elżbietę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 • Śp. ks. Alojzy Malcherek

  Dnia 30 marca 2017 r. zmarł ks. Alojzy Malcherek, lat 83, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Krasiejowie.

  • Eksportacja odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 w kościele pw. św. Małgorzaty w Krasiejowie.
  • Pogrzeb odbędzie się we wtorek 4 kwietnia
  ...
 • Msza św. krzyżma i Dyplomy Uznania dla członków LSO

  Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej zaprasza zgodnie z tradycją diecezjalną wszystkich członków LSO do udziału we Mszy św. krzyżma w katedrze opolskiej w Wielki Czwartek, tj. 13 kwietnia, o godz. 9.30. Po niej odbędzie się krótkie spotkanie z Ks. Biskupem, w czasie którego zostaną wręczone dyplomy uznania wzorowym

  ...
 • V Konferencja organoznawcza "Śląskie organy"

  Katedra Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego WT UO w Opolu oraz Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zapraszają do udziału w V Konferencji organoznawczej z cyklu „Śląskie organy”, która obędzie się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego (Opole, ul. Drzymały 1a, sala nr 18) w środę 5 kwietnia br. 

  ...
 • Rekolekcje Trzeźwościowe 2017

  Jak co roku Duszpasterstwo Osób Uzależnionych zaprasza na rekolekcje trzeźwościowe wszystkich cierpiących z powodu uzależnienia.
  Pierwszego dnia będziemy się modlić za członków rodziny osoby uzależnionej. Ci którzy najdłużej walczą o uzależnionego, sami są zmęczeni, wyczerpani i bywa że tracą nadzieję. Będziemy

  ...

Strona 1 z 203Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.