Filtr
 • 40. Rocznica śmierci bpa Juliusza Bieńka

  W niedzielę 14 stycznia o g. 10.30 w Wysokiej k. Olesna odbędzie się uroczystość związana z 40 r. śmierci bpa Juliusza Bieńka, który w latach 1937-1978 piastował urząd biskupa sufragana diecezji katowickiej. W uroczystości wezmą udział biskupi z Katowic, Legnicy, Gliwic i Opola: abp Wiktor Skworc, abp Damian Zimoń, bp Jan KOPIEC, bp Andrzej Iwanecki, bp

  ...
 • Orszak Trzech Króli w Opolu

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który w sobotę, 6 stycznia 2018 roku, przemaszeruje ulicami Opola. Już po raz szósty spotkamy się, aby uczcić dzień, kiedy nowonarodzony Jezus objawił się światu w osobach Trzech Króli. Hasło, towarzyszące w tym roku Orszakowi, to „Bóg jest dla wszystkich”

  ...
 • Śp. Monika Dzierżon

  Dzieląc smutek współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że dnia 30 grudnia 2017 r. zmarła śp. Monika Dzierżon, lat 83, mama ks. prof. Gintera Dzierżona, kapłana diecezji gliwickiej.
  Pogrzeb śp Moniki obędzie się w czwartek 4 stycznia 2018 r. o godz. 10.30 w kościele świętego Stanisława Biskupa w Kujakowicach.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 • Śp. Edeltrauda Paszkowska

  Dzieląc smutek współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że w dniu 25 grudnia 2017 roku odeszła do wieczności śp. Edeltrauda Paszkowska, lat 91, mama ks. Zbigniewa Paszkowskiego, kapelana hospicjum Caritas w Siołkowicach. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek, 29 grudnia 2017 r. o godz. 10.30 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Przechodzie.

  Powierzajmy śp. Edeltraudę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek,

  ...
 • Szopka Bożonarodzeniowa w Opolu-Szczepanowicach

  Tradycyjnie już na placu plebanijnym obok kościoła św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach przy ul. Prószkowskiej 74. zbudowana zostanie Szopka Bożonarodzeniowa. Będzie ona przedstawiała sceny Bożego Narodzenia, składające się z figur naturalnej wielkości z wymowną szatą graficzną i oświetleniem. W tym roku pojawią się motywy związane z

  ...
 • 25. opłatek ludzi sportu

  Tradycyjnie parafia pod wezwaniem św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach będzie gospodarzem spotkania opłatkowego środowisk sportowych, który odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 w kościele pw. św. Józefa. Najpierw odprawiona zostanie Msza w intencji ludzi sportu Opolszczyzny, po czym na placu przy plebanii, na

  ...
 • Betlejemskie Światło Pokuju w kościele "na Górce"

  We wtorek 19 grudnia 2017 r. harcerze z ZHP podczas specjalnego nabożeństwa przekazali Światło Betlejemskie Biskupowi Pawłowi Stobrawie w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu ("na Górce"). Co roku przed Bożym Narodzeniem płomień jest zapalany przez austriackich skautów w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem od

  ...
 • Adwentowa Noc Konfesjonałów

  Dla osób zabieganych, zapracowanych i poszukujących, duszpasterze diecezji opolskiej po raz kolejny przygotowali inicjatywę „Adwentowa Noc Konfesjonałów”. W 11 kościołach, w późnych godzinach wieczornych, przed świętami Bożego Narodzenia, skorzystać będzie można z sakramentu pokuty i pojednania.
  ...

 • Koncert Bożonarodzeniowy we Vrbnie pod Pradziadem

  Serdecznie zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 27.12.2017 o godz. 17.00 w kościele św. Michała we Vrbnie pod Pradziadem. Wezmą w nim udział chór Schola Cantorum Opoliensis oraz orkiestra Bonus Sonus należące do Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.

  Jest to ostatnie

  ...
 • Spotkanie Biskupa Opolskiego z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych

  Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się w 3. Niedzielę Adwentu 17 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
   

Strona 1 z 221Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.