Filtr
 • XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa

  Tegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października 2018 roku pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Zapraszamy na diecezjalne obchody Dnia Papieskiego do Opola.

  Program:

  • godz. 10.30 Eucharystia w Opolskiej
  ...
 • Diecezjalny Kongres Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

  Wszystkich należących do wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich zapraszamy do udziału w diecezjalnym kongresie, który odbędzie się w sobotę 13 października 2018 r. w auli i kościele seminaryjnym w Opolu (przy ul. Drzymały 1).

  Program:

  10:00 Zawiązanie wspólnoty

  ...
 • Śp. ks. Piotr Figurniak

  W dniu 24 września 2018 r. zmarł ks. Piotr Figurniak, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie w dekanacie tworkowskim.

  • Eksportacja - w środę, 26 września 2018 r. o godz. 17.00 w kościele pw. Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie;

  • Pogrzeb - w czwartek, 27 września 2018 r o godz. 11.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w

  ...
 • Śp. ks. Waldemar Packner

  Ze smutkiem informujemy, że 13 września 2018 r., zginął tragicznie w wypadku samochodowym ks. Waldemar Packner, kapłan diecezji gliwickiej, pochodzący z parafii Zębowice.

  Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek, 20 września 2018 r. o godz. 10.30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Zębowicach.

  * * *

  ...
 • Odpust Kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze Świętej Anny

  Na Górze św. Anny trwa Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości rozpoczęły się 13 września. W sobotę zachęcamy do uczestnictwa w obchodach kalwaryjskich, które rozpoczną się o godz. 7.30, na zakończenie których odbędzie się nabożeństwo ze świecami w Grocie Lurdzkiej o godzinie 19.00, któremu

  ...
 • Śp. Wojciech Markowski

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie, zawiadamiamy, że Pan odwołał do wieczności śp. Wojciecha Markowskiego, l. 75, ojca ks. Arkadiusza Markowskiego CM, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Michała Archanioła w Grodkowie.

  Pogrzeb śp. Wojciecha odbędzie się w sobotę 15 września. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy.

  Polecajmy śp. Wojciecha

  ...
 • Propozycje studiów na Wydziale Teologicznym UO

  Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na studia, które obejmują cztery specjalności:

  • Teologia – studia stacjonarne, jednolite magisterskie, ze specjalnościami: Katechetyczno- pastoralna (trwająca 5 lat) i Kapłańska (trwająca 6 lat).
  • Nauki o rodzinie – studia I i II-
  ...
 • Śp. ks. Jacek Szuster

  Ks. Jacek Szuster, proboszcz parafii Najświętszej Trójcy w Auguście (USA), zmarł po rocznej walce z nowotworem 4 września 2018 r. po. Miał 47 lat. Urodził się w Niemodlinie w  30 stycznia 1971 r. Młodość spędził w parafii św. Rocha w Tułowicach. Do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Opolskiej w Nysie wstąpił w 1992 roku. W 1995 roku

  ...
 • XXV Plebiscyt „Najlepsi z Najlepszych – bez barier”

  13 września br. w Gogolinie odbędzie się jubileuszowy XXV Plebiscyt „Najlepsi z Najlepszych – bez barier”. Jest to wydarzenie, prowadzone przez ks. prałata Zygmunta Lubienieckiego, które promuje sport osób niepełnosprawnych.  Stanowi to okazję, aby „pokazać światu” ludzi niezwykłych i dzielnych, którzy

  ...
 • Pielgrzymka Jubilatów Małżeńskich

  Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza małżonków świętujących srebrne i złote gody. Eucharystia w intencji małżeństw obchodzących 25. rocznicę ślubu odbędzie się w niedzielę 9 września o 14.00 w kościele seminaryjno-akademickim (ul. Drzymały 1). Tydzień później - w niedzielę 16 września - o tej samej porze rozpocznie się tam Msza św. jubileuszowa z udziałem

  ...

Strona 1 z 236Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.