Filtr
 • Śp. Jan Czekała

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarł śp. Jan Czekała, l. 69, ojciec ks. Wojciecha Czekały, proboszcza Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Opolu-Malinie.

  Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 9 lipca 2018 r., o godz. 11.00 w parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Kluczborku.

  Polecajmy śp. Jana Bożemu Miłosierdziu:  Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…

 • Śp. o. Metody Reinhold Grzesiek OFM

  Ze smutkiem informujemy, że w sobotę wieczorem (30.06.2018) zmarł ojciec franciszkanin, Metody Reinhold Grzesiek OFM.

  Urodzony 12 maja 1932 r. w Kotach, w zakonie przeżył 49 lat, w kapłaństwie 47. Przez długie lata posługiwał w Borkach Wielkich jako magister nowicjatu, a następnie jako ojciec duchowny nowicjuszy. Od 2007 r. przebywał w klasztorze w Raciborzu-Płoni.

  Pogrzeb odbędzie się w

  ...
 • Śp. ks. Piotr Lepszy

  Dnia 21 czerwca 2018 roku w 72. roku życia i 46. roku kapłaństwa zmarł śp. ks. radca Piotr LEPSZY (kapłan diecezji gliwickiej), emerytowany proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielowsi.

  • Eksportacja odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca 2018 roku, o godzinie 18:00 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielowsi.
  • Msza Święta pogrzebowa zostanie
  ...
 • Jubileuszowa Modlitwa Osób Konsekrowanych w Sanktuarium św. Anny w Oleśnie

  Wikariusz Biskupi ds. Życia Konsekrowanego, o dr Błażej Kurowski serdecznie zaprasza na Jubileuszową Modlitwę Osób Konsekrowanych w Sanktuarium św. Anny w Oleśnie w sobotę 9 czerwca 2018 roku. Rozpocznie się ona o godz. 15.00 powitaniem w sanktuarium. Motywem przewodnim spotkania jest hasło: „Św. Anny kobieta mężna, kobieta wierząca, kobieta

  ...
 • Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny

  Do ogłoszeń! W sobotę 9 czerwca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. O g. 9.30 odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, podczas której będzie okazja do spowiedzi. O godz. 10.00 Ksiądz Biskup odprawi Mszę św. w intencji wszystkich chorych diecezjan. Od 12.15 zaś zaplanowano część maryjną

  ...
 • Jubileusz 30-lecia poświęcenia Sanktuarium Coenaculum Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie

  Siostry Szensztackie serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach rocznicowych 30-lecia poświęcenia Sanktuarium Coenaculum Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, które odbędą się w sobotę 9 czerwca br. w Opolu-Winowie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00. Eucharystii o godz. 16.00 będzie przewodniczył ks. bp senior Jan Wieczorek z

  ...
 • Sesja szkoleniowa dla kapłanów prowadzona przez o. Adama Żaka SJ

  W dniu 13 czerwca 2018 r. o godz. 14.00 w auli nad kościołem seminaryjnym przy ul Drzymały 1 a o. Adam Żak SJ poprowadzi sesję szkoleniową dla księży diecezji opolskiej pt: „Odpowiedź Kościoła na wykorzystywanie seksualne małoletnich przez niektórych duchownych"

  1. wykład: Historyczno-teologiczne przesłanki odpowiedzi Kościoła

  2. wykład: Dlaczego i jak działają sprawcy i

  ...
 • Marsze dla Życia i Rodziny w Opolu, Nysie, Raciborzu

  Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych całej diecezji, ale także kapłanów i osoby życia konsekrowanego, do zamanifestowania publicznej wdzięczności za życie, które jest darem Boga, a także do radosnego świadectwa prawdzie o świętości każdej rodziny i każdego życia ludzkiego szacunku. Okazją ku temu są Marsze dla Życia i Rodziny, które

  ...
 • Śp. Jerzy Baron

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 21 maja 2018 r. zmarł śp. Jerzy Baron, lat 77, długoletni pracownik Kurii Diecezjalnej w Opolu.

  Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Katedrze Opolskiej w sobotę 26 maja 2018 r. o godz. 9.00; bezpośrednio po niej odbędą się obrzędy pogrzebowe na cmentarzu w Kolanowicach (par. Węgry-Osowiec).

  Polecajmy śp. Jerzego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny

  ...
 • Śp. ks. Paweł Nimptsch

  W dniu 17 maja 2018 r. odszedł do wieczności ks. Paweł Nimptsch, lat 92, emerytowany proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Cisku.

  • Eksportacja – w poniedziałek 21 maja 2018 r. o godz. 16.00 w kościele pw.  Nawiedzenia NMP w Cisku;
  • Pogrzeb – we wtorek 22 maja 2018 r. o godz. 10.30 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Cisku.
  ...

Strona 1 z 232Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.