Filtr
 • Śp. Waldemar Leszczyński

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarł śp. Waldemar Leszczyński, l. 50, brat ks. Adama Leszczyńskiego, proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Nysie.

  Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 13 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w kościele św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy.

  Polecajmy śp. Waldemara Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 • Śp. ks. Stanisław Durbas

  W dniu 8 listopada 2017 r. odszedł do wieczności ks. Stanisław Durbas, lat 89, emerytowany proboszcz parafii św. Marcina w Gołuszowicach.

  • Eksportacja – w niedzielę, 12 listopada o godz. 15.00 w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Nysie;
  • Pogrzeb – w poniedziałek 13 listopada o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w
  ...
 • Śp. Maria Adamska

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarła śp. Maria Adamska, mama ks. Adriana Adamskiego, proboszcza parafii św. Mikołaja w Wierzbięcicach oraz św. Nikazego i Chrystusa Króla w Węży w dekanacie Nysa.
  Jej pogrzeb odbędzie się w piątek, 10 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w kościele św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim.

  Polecajmy śp. Marię Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać

  ...
 • 150. rocznica urodzin biskupa Józefa Nathana

  W niedzielę 5 listopada w kościele Świętej Rodziny w Branicach odbędą się obchody 150. rocznicy urodzin bp. Józefa Marcina Nathana. W programie: Msza św. pod przewodnictwem biskupa opolskiego Andrzeja Czai (o 11.30) i koncert chóru Tryl z Toszka, który wykona m.in. hymn „Caritas Christi urget nos" do słów bp. Nathana.

 • Marsz Świętych w Opolu

  We wtorek 31 października o godz. 16.30 w kościele pw. św. Wojciecha i Matki Boskiej Bolesnej w Opolu na Górce rozpocznie się nabożeństwo „Marsz Świętych” w ramach modlitewnego przygotowania dzieci, młodzieży i dorosłych do Uroczystości Wszystkich Świętych. Elementem tego nabożeństwa będzie modlitewny marsz do kościoła

  ...
 • Śp. Tadeusz Hryhorowicz

  w poniedziałek 23 października zmarł śp. Tadeusz Hryhorowicz, ojciec ks. Tadeusza Hryhorowicza, Moderatora Sekcji Szkolno Katechetycznej Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.
  Pogrzeb odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 11.00 w parafii św. Andrzeja w Zabrzu.

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 • Śp. Reinhold Mathauschek

  W wieku 80 lat zmarł śp. Reinhold Mathauschek, tata ks. Korneliusza Matauszka, proboszcza parafii Św. Bartłomieja w Smolnicy.
  Pogrzeb śp. Reinholda odbędzie się w czwartek 26 października, o godz. 11.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 • III Śląskie Forum Historyczne w Nysie

  III Śląskie Forum Historyczne pt. „Księstwa Śląskie" odbędzie się 27 i 28 października
  w Domu Misyjnym Dobrego Pasterza (ul. Rodziewiczówny 15). Rozpoczęcie w piątek o 17.00, zakończenie w sobotę o 16.30. W programie referaty bp. Jana Kopca, ks. prof. Kazimierza Doli, prof. Antoniego Barciaka oraz o. dr. Henryka Kałuży SVD.

 • Koncert „Psalmy Józefa" w Kluczborku

  Koncert „Psalmy Józefa" w wykonaniu zespołu Abba Pater, który odbędzie się 27 października 2017 r. w hali OSiR, rozpocznie kampanię „Przekaż swój 1% podatku na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio". Rozpoczęcie koncertu o 19.00. Cegiełki wstępu 10 zł.

 • Kapłan z Ugandy w diecezji opolskiej

  Na zaproszenie Fundacji „Razem dla Afryki" ks. David Okullu z Ugandy odprawi. Msze św. w Jaryszowie (25 października o 7.00), Zimnej Wódce (26 października o 17.30) i w Ujeździe (29 października o 11.00). Natomiast w środę 25 października o 17.00 na Wydziale Teologicznym UO (ul. Drzymały 1 A, sala 25) odbędzie się otwarte dla wszystkich spotkanie z gościem z Ugandy.

Strona 1 z 216Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.