„Ludzi chorych i cierpiących bardzo dobrze rozumiał św. Jan Paweł II” – powiedział bp Paweł Stobrawa podczas wprowadzenia relikwii świętego papieża do kaplicy szpitala w Paczkowie.
„To on” – mówił biskup o św. Janie Pawle II – „9 czerwca 1997 w Krakowie powiedział do ludzi chorych, że stara się być blisko ich cierpień i zna doświadczenie szpitalnego łóżka. Po ludzku sytuacja chorych jest trudna, bolesna, czasem wręcz upokarzająca, ale dlatego są bliscy Chrystusowi i uczestniczą w Jego ofierze” – podkreślił.
Kaznodzieja zaznaczył też, że ten papież „ostatnie lata swojego życia i wielkiego cierpienia zjednoczył z krzyżem Jezusa Chrystusa”. – Po dziś dzień mamy przed oczyma ostatnią niedzielę, gdy ukazał się w oknie pałacu apostolskiego. Nie mógł już mówić, ale swoim cierpiącym milczeniem udzielił błogosławieństwa miastu i światu, jakby chciał powiedzieć: „jeżeli z Chrystusem cierpimy, z Chrystusem też będziemy mieli udział w chwale” – dodał.
„Niech obecność jego relikwii w kaplicy tego szpitala będzie nie tylko przypomnieniem jego osoby, ale niech też mobilizuje do życia pięknego, świętego, którym się odznaczał Jan Paweł II przez swoją jedność z Bogiem na co dzień” – podkreślił bp Stobrawa.
Opolski biskup pomocniczy zachęcał także pacjentów, aby chcieli uwierzyć i powierzyć Jezusowi swoje troski i niepokoje. „Korzystajcie z uzdrawiającej łaski, którą On daje, zwłaszcza w sakramencie pokuty, namaszczenia chorych i Eucharystii. Korzystajcie z łaski, którą daje nam Pan Jezus przez swoją obecność w Najświętszym Sakramencie. W swoich codziennych troskach przyjmujcie często Pana Jezusa w Komunii św.” – prosił.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.