„Przez dar Ducha Świętego w tym sakramencie zostaniecie umocnieni, abyście składali Chrystusowo świadectwo, budowali Jego Kościół, w wierze i miłości, a także troszczyli się o materialną świątynię” – powiedział bp Rudolf Pierskała przed udzieleniem sakramentu bierzmowania 40 dorosłym w opolskiej katedrze. „Duch Święty w tym sakramencie was wspomoże, doda sił i udzieli zdolności do pracy, uszlachetni, podtrzyma i uświęci” – dodał.
Opolski biskup pomocniczy podkreślił, że wszyscy potrzebujemy nieustannie umocnienia Duchem Bożym. „Dopóki żyjemy na tym świecie, doznajemy pokus i doświadczamy działania złego ducha: ducha gniewu i niezgody, nienawiści i zazdrości, lenistwa i chciwości, pychy i nieczystości. Ten zły duch krąży obok nas, nieraz bardzo blisko. Ulegliśmy już wiele razy w naszym życiu, ale to może się zmienić” – zapewnił.
Hierarcha zaznaczył też, że Ducha Bożego potrzebują nie tylko ludzie młodzi, ale także osoby w sile wieku, które przyjmują bierzmowanie. „Potrzebujemy łaski umocnienia naszej wiary, abyśmy umieli postępować w życiu według Ducha Bożego. Możemy to sprawdzić na sobie i zapytać się czy jest w naszym życiu: miłość i radość, pokój i cierpliwość, uprzejmość i dobroć, wierność, łagodność i opanowanie” – wyliczył owoce Ducha Świętego podane w liście św. Pawła Apostoła do Galatów.
„Jeżeli nie widać tych darów albo mamy ich niewiele w naszym życiu, to wzywajmy szczególnie Ducha Bożego” – zachęcał kaznodzieja. „Wszystko to dobro sprawi w nas jeden i ten sam Duch Święty, którego otrzymujemy w sakramencie bierzmowania” – podkreślił bp Rudolf Pierskała.
Sakrament bierzmowania przyjęło 40 osób dorosłych pochodzących z całej diecezji opolskiej.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.