W Opolu w każdy czwartek otwarty jest „Szpital Polowy” – inicjatywa polegająca na cyklicznej modlitwie za młodych i w intencji dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Inicjatywa nazwana „Szpital Polowy” została zapoczątkowana w Krakowie przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży. Jej celem jest modlitwa za młodych i o dobre przeżycie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. oraz danie okazji do modlitwy i spowiedzi młodym mieszkańcom Opola.
W każdy czwartek od godz. 20.00 do 21.30 w kościele „na Górce”, pw. Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha, odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty dla młodych opolan.
Choć okazji do spowiedzi i do adoracji w Opolu nie brakuje, to jednak młodzi ludzie do kościołów przychodzą rzadko. „Wieczorną porą wielu młodych przebywa na mieście, w klubach, w gwarze – przyznaje jeden z organizatorów ks. Jarosław Staniszewski. „Na Górce” będzie natomiast okazja do adorowania Jezusa w ciszy i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania albo rozmowy z kapłanem. Dyżurować będą kapłani zaangażowani w duszpasterstwo młodzieży” – zapewnia ks. Staniszewski, koordynator ŚDM w diecezji opolskiej.
„Mamy nadzieję, że będzie to dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, ale także takie światełko i stała pora, kiedy można spotkać Jezusa” – dodaje kapłan. „Bóg pociąga więzami miłości. Dla mnie to tajemnica, jak nieraz w sytuacjach trudnych czy beznadziejnych On potrafi poruszyć serce” – tłumaczy jeden z organizatorów „Szpitala polowego” w Opolu.
Papież Franciszek w wywiadzie dla jezuickiego czasopisma „La Civiltà Cattolica” powiedział, że postrzega Kościół jako szpital polowy po walce. „Nie ma sensu pytać się ciężko rannego, czy ma wysoki poziom cholesterolu bądź cukru. Trzeba leczyć jego rany. Później zajmiemy się resztą” – powiedział papież.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.