Opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa poświęcił nową siedzibę Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu przy ul. Armii Krajowej 11-13 A. Z pomocy hospicjum korzysta około 20 małych pacjentów, do których dojeżdżają lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, pracownicy socjalni, kliniczni oraz księża.
„Dziękuję Bożej Opatrzności, że od kilku lat mogę towarzyszyć w jakiś sposób Domowemu Hospicjum dla Dzieci” – powiedział bp Paweł Stobrawa. „Z wielkim uznaniem patrzę na posługę lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników hospicjum, bo przecież pomagacie tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą. Wiem, z jaką wdzięcznością tę pomoc przyjmują rodzice. Z radością przyjąłem wiadomość o tym nowym miejscu, gdzie będziecie mogli jeszcze owocniej towarzyszyć dzieciom i rodzinom w ich trudnych chwilach” – zakończył opolski biskup pomocniczy.
W nowej siedzibie mieści się fundacja i niepubliczny ZOZ, poradnia żywieniowa, miejsce spotkań grupy wsparcia dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, a także paliatywna poradnia prenatalna, zajmująca się opieką nad rodzicami, którzy dowiadują się, że ich nienarodzone jeszcze dziecko, jest bardzo poważnie chore.
Dotychczasowa siedziba hospicjum znajdowała się przy ul. Mickiewicza 1 w zawilgoconych piwnicznych pomieszczeniach, które regularnie były zalewane. Lokalne władze podarowały hospicjum, za symboliczną złotówkę, nowe pomieszczenie, przy ul. Armii Krajowej.
Domowego Hospicjum dla Dzieci rozpoczęło swoją działalność w maju 2005 roku. Chore dziecko przebywa z rodzicami we własnym domu, a pracownicy hospicjum przyjeżdżają do niego na wizyty. Opieka prowadzona przez Domowe Hospicjum dla Dzieci jest całkowicie bezpłatna.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.